modyfikacja stylów rysowania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

dziku66
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2015, 15:04

modyfikacja stylów rysowania

Post autor: dziku66 »

Witam mam taki temat dosyć prosty a mianowicie gdzie mogę zmienić ustawienia generowanego widoku chodzi mi o styl rysowania wybieram WidokW - BezWym BezOzn, chciałbym go zmodyfikować aby pokazywał śruby kotwy itp. gdzie to zmienić?? udało mi się wykombinować i pokazuje otwory lecz nie śruby :(
Załączniki
widok ogólny.JPG
Maciek3M
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2016, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: modyfikacja stylów rysowania

Post autor: Maciek3M »

Wydaje mi się, że style których używasz nie są przeznaczone do tego i nie ma potrzeby zmiany ich właściwości.
Wrzucam krótki filmik i sposób w jaki mi się udało to zrobić: https://youtu.be/u13Mt990vec
ZERO TOLERANCE FOR IMPERFECTION
Awatar użytkownika
Tomasz Białek
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2016, 14:29

Re: modyfikacja stylów rysowania

Post autor: Tomasz Białek »

Za sposób prezentacji obiektów na rysunku odpowiadają ustawienia stylów rysunkowych.
W wersji instalacyjnej stylu rysunkowego "WidokW - BezWym BezOzn" nie ma zdefiniowanych śrub, dlatego też nie pojawiają się one na rysunkach.

Aby dostosować styl należy w menadżerze stylów rysunkowych dodać nową prezentację obiektu.
FORUMSTYLE1.PNG
1. Otwieramy właściwości stylu: Style rysunków/Użytkownik/Widok/WidokW - BezWym BezOzn/Prezentacja obiektów
2. Dodajemy nową prezentację obiektu
3. W wierszu 28 w kolumnie "obiekty modelu" wybieramy obiekt "Śr" (śruby)
4. W kolumnie prezentacja ustawiamy "widoczne"
5. Zatwierdzamy "zastosuj" i "OK".

Przy następnym użyciu zmodyfikowanego stylu śruby się pojawią.
FORUMSTYLE2.PNG
Tomek
dziku66
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2015, 15:04

Re: modyfikacja stylów rysowania

Post autor: dziku66 »

Dzięki wielkie o to właśnie mi chodziło
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: modyfikacja stylów rysowania

Post autor: technologik »

Fajny i przydatny post, chciałbym się podpytać czy jest możliwe aby elementy przesłonięte takie jak śruby i otwory były także widoczne ewentualnie byłoby jeszcze fajniej aby były zaznaczone innym kolorem . Poniżej obrazek pokazujący o co mi chodzi

http://forum.procad.pl/download/file.ph ... ew&id=3682
Załączniki
Screen Shot 10-15-16 at 04.15 PM.PNG
ODPOWIEDZ