VECTORWORKS?

Revit po godzinach...

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
szowski
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015, 23:35

VECTORWORKS?

Post autor: szowski »

Niedługo czeka mnie ważna decyzja. Chcąc się usamodzielnić projektowo przyjdzie czas zakupu oprogramowania. Naturalny, pierwszy wybór to Revit - używam w pracowni - ceny pełnego jednak powalają i niszczą. Na LT można oczywiście działać skutecznie i przyjemnie ... pewnie na tym się skończy...
Mam jednak pytanie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z VECTORWORKSem? Wygląda pięknie, program z tradycją, poważny producent - wspaniała cena. Czekam na opinie :)pozdrawiam
Kamila1991
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2016, 13:32

Re: VECTORWORKS?

Post autor: Kamila1991 »

Z tego co zauważyłam, Vectorworks to rozbudowane narzędzie BIM o różnych możliwościach projektowania 2D i 3D (jeśli dany program porównujesz do Revita to zapewne interesuje Cię projektowanie kubaturowe w technologii BIM). Dużą zaletą tego oprogramowania jest projektowanie szczegółowych detali 2D (niczym w AutoCAdzie) z możliwością projektowania całego budynku w 2D i 3D (BIM) (takie połączenie AutoCAD-a z Revitem). Troszkę kłopotliwym narzędziem dla początkujących użytkowników jest modyfikator kondygnacji - niezwykle szczegółowy, musiałam obejrzeć parę filmików na youtubie żeby się z nim oswoić. Na dodatek Vectorworks ma do dyspozycji moduł wzornictwa, który służy do projektowania swobodnych form 3D (3ds Max i AutoCAD 3D), modyfikator terenu (dla projektantów krajobrazu i urbanistów) i niezły silnik renderujący ale również specyficzny, bo żeby dojść do tego, że renderować należy dopiero po zrobieniu arkusza widoku, też musiałam poświęcić znaczną ilość czasu. Podsumowując bardzo fajny program choć jak wszystko co nowe w początkowej fazie wymaga troszkę czasu by się go oswoić.
ODPOWIEDZ