Modelowanie 3D

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Paweł Kociołek
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:33

Modelowanie 3D

Post autor: Paweł Kociołek »

Pojawił się nowy program do modelowania parametrycznego (IntelForm). Może być on bardzo przydatny m.in. dla konstruktorów (automatyczne tworzenie modelu obliczeniowego i połączenie z programem Robot Structural Analysis poprzez eksport do formatu RTD).
Dzięki prostej obsłudze, a zaawansowanej funkcjonalności (m.in. formowanie przekryć dachowych, docinanie brył - wizualizacja modelu 3D w czasie rzeczywistym po zmianie dowolnego parametru) umożliwia bardzo szybkie tworzenie modeli konstrukcji, przyspieszając w ten sposób istotnie proces projektowy.

Więcej szczegółów( w tym filmy demonstracyjne i darmowa wersja testowa) na http://www.intelform.net.pl
Paweł Kociołek
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:33

Re: Modelowanie 3D

Post autor: Paweł Kociołek »

IntelForm jest nowym programem, zatem będzie się dynamicznie rozwijał, aby uwzględniać potrzeby użytkowników. Jest już dostępna wersja 1.1.
Ponadto jest dostępny krótki film (https://youtu.be/7M-qSyribtY) pokazujący jak zamodelować typowy budynek używając podejścia parametrycznego. Chociaż w programie IntelForm można zaprojektować bardziej zaawansowane konstrukcje zawierające m.in. krzywe krawędzie lub fantazyjne przekrycia dachowe, nawet typowe konstrukcje mogą być zamodelowane około 30% szybciej w porównaniu do modelowania tradycyjnego (Przykład refencyjny https://youtu.be/3l6ShH3guVIY). Co więcej, model parametryczny może być później znacznie łatwiej modyfikowany, jeśli będzie to konieczne.
Paweł Kociołek
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:33

Re: Modelowanie 3D

Post autor: Paweł Kociołek »

IntelForm v.1.2 jest już dostępny z nowymi użytecznymi funkcjonalnościami. Jedną z nich jest parametryczna definicja offsetów w belkach w stosunku do płyty oraz belek biegnących w drugim kierunku z możliwością ich eksportu do programu Autodesk Robot Structural Analysis - to może pomóc, między innymi, w szybkim porównaniu rezultatów pomiędzy modelami z offsetami uwzględnionymi lub nie podczas obliczeń. Dodatkowo, możliwość ustawienia bryły jako kopii innej bryły jest bardzo przydatna w sytuacji, gdy w konstrukcji znajduje się kilka identycznych fragmentów – dzięki tej opcji zmieniając dowolny parametr w jednym miejscu automatycznie zmieniamy skojarzone fragmenty konstrukcji.
Już wkrótce - możliwość automatycznego wyliczania kątów gamma dla belek dla dachów o dowolnej krzywiźnie i ich uwzględnienie w eksporcie do formatu rtd.
Interfejs programu IntelForm jest wyjątkowo prosty - tylko w 3 oknach użytkownik parametryzuje, wizualizuje i zarządza konstrukcją. W połączeniu z szybką krzywą uczenia się i eksportem do formatu rtd, może to znacząco zwiększyć możliwości modelowania użytkowników programu Autodesk Robot Structural Analysis.
Paweł Kociołek
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:33

Re: Modelowanie 3D

Post autor: Paweł Kociołek »

Gotowi na przełomowe przyspieszenie modelowania 3D w środowisku Autodesk Robot Structural Analysis ? - nowe video, pokazujące jak zamodelować konstrukcję z zakrzywionymi belkami i dachem wykonanym z kratownic w czasie około 4 razy krótszym w porównaniu do modelowania tradycyjnego zostało opublikowane pod adresem https://youtu.be/W7TW9TOo2vg (przykład referencyjny jest dostępny pod adresem https://youtu.be/m9LYuIa0z38. Co więcej, uzyskany model może być łatwo zmodyfikowany poprzez zmianę jednego parametru(średnica konstrukcji, wysokość dachu i jego kształt, ilość kratownic i ich typ), co nie jest dostępne w oryginalnym modelu.
Paweł Kociołek
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:33

Re: Modelowanie 3D

Post autor: Paweł Kociołek »

Po co robić to żmudnie ręcznie? - Nowa funkcjonalność automatycznego wyliczania kąta gamma dla belek w przypadku dachów zakrzywionych połączona z eksportem modelu do programu Autodesk Robot Structural Analysis jest już dostępna w programie IntelForm v1.3 - krótki film prezentujący tę możliwość jest dostępny pod adresem https://youtu.be/h96YFys_aYY

Jako długoletni, były programista Autodesk Robot Structural Analysis chciałbym zwiększyć możliwości tego programu i dać wkład do społeczności za pomocą autorskiego programu IntelForm - narzędziem do modelowania łatwym w użyciu a jednocześnie o bardzo dużych możliwościach. Byłoby wpaniale poznać Twoją opinię:)
ODPOWIEDZ