SUBASSEMBLY COMPOSER - Wasze podzespoły

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
mitsukurina
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2016, 13:55

SUBASSEMBLY COMPOSER - Wasze podzespoły

Post autor: mitsukurina »

Witam,

Mam pytanie czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu własnej bazy podzespołów uzupełniających podstawową paletę ? I ma ochotę czymś takim się podzielić ? Chodzi mi głównie o podzespoły związane z pełnymi przekrojami ulicznymi, łącza warunkowe itp. Dodam, że jestem w posiadaniu Autocada Civila 2015 o ile ma to jakieś znaczenie. Dziękuję z góry.

Pozdrawiam
mitsukurina
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2016, 13:55

Re: SUBASSEMBLY COMPOSER - Wasze podzespoły

Post autor: mitsukurina »

Podpinam się pod temat. Czy istnieje podzespół w podstawowej palecie który daje możliwość modyfikacji nazwy kodów ? Chce, aby mimo tego samego typu podzespołu powierzchnie tworzone były dajmy na to osobno na pas ruchu. W związku z czym w jednym podzespole podstawowo mam połączenie asygnowane kodem "TOP" natomiast w następnym chciałbym zmienić go w tym samym podzespole na własna nazwę typu : "PowierzchniaPasa2".
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: SUBASSEMBLY COMPOSER - Wasze podzespoły

Post autor: doradora »

istnieje podzespół o nazwie Subassembly.GenericPavementStructure (w zakładce Basic), któremu wszystko możesz (w zasadzie musisz) zdefiniować samodzielnie

my używamy w zasadzie tylko tego podzespołu, ponieważ korytarz nie przelicza niepotrzebnie kodów, których nie potrzebujemy w prostych tematach
mitsukurina
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2016, 13:55

Re: SUBASSEMBLY COMPOSER - Wasze podzespoły

Post autor: mitsukurina »

Właśnie o taki podzespół mi chodziło. Dziękuję uprzejmie za szybką odpowiedź. Temat do zamknięcia ; )
ODPOWIEDZ