Advance Steel - Rynek Pracy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Ndrju
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2016, 23:35

Advance Steel - Rynek Pracy

Post autor: Ndrju »

Witam,
Jeśli post jest niezgodny z regulaminem/przeznaczeniem forum to proszę admina o usunięcie.

Zastanawia mnie jak wyglada sytuacja w Polsce dotycząca ogolnie konstrukcji stalowych czy tez stali architektonicznej w Polsce. Czy rynek jest zamnkiety tylko dla inżynierów budownictwa czy istnieje równierz opozycja modelarza(?) kreslarza stali 3D jako oddzielny kierunek kształcania. Pierwszy kontakt z Advance Steel mialem w UK i z tego co zdarzylem sie zorientowac przez prawie 3 lata praktyki to brak jakiegokolwiek kursu/studiów dla osób wykonujacych warszatówkę.
1.Czy sytuacja wyglada podobnie w Polsce?
2.Czy z 3 letnim doswiadczeniem niestety bez wykształcenia o podłozu typowo budowlanym (insyniera środowiska/Instalacje sanitarne) jest szansa na znalezienie pracy jako kreslarz/modelarz?
3.Czy ewentualnie mogłby ktos polecić jakis kurs dokształcajacy w tej branzy.

Z góry dziekuje za wszelki odzew.
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Advance Steel - Rynek Pracy

Post autor: technologik »

powiem na swoim przykładzie
szkolenia brak - samouk
rynek pracy ogromy - ogólnie to brakuje kadry i kreślarzy (ja to nazywam modelowaniem konstrukcji)
praca od 50 do 150 ton miesięcznie w biurze i około 70 ton poza biurem na lewo - wierz mi ludzie dobrze płacą za dobre rysunki
fajni ludzie na forum na Jerzy (pomoże i odradzi)
ogólnie modelowanie uczy myślenia i kombinowania
Ndrju
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2016, 23:35

Re: Advance Steel - Rynek Pracy

Post autor: Ndrju »

Mhm, dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć ze nie zmarnowałem 3 lat na prace nie w swojej branży :D.

A czy w twoim przypadku obliczenia czy to połączeń, wyznaczanie reakcji itp i samo liczenie konstrukcji lezy po twojej stronie czy inżyniera budowlanego?
technologik
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 06:59

Re: Advance Steel - Rynek Pracy

Post autor: technologik »

pierwotnie dostawałem tylko model .rtd z Robota
tam mogłem sprawdzać stopy i połączenia choć to kant du.... ponieważ zdrowy rozsądek najwięcej ma tu do powiedzenia
elementy musisz dzielić pod cynkownię do wanny jaką mają dostępną
otwory pod ocynk - wielokrotnie zgłaszałem żeby można było poprawić makra i przesyłać do AutoDesku aby wszyscy to mieli z autoamtu

teraz sam liczę i sam narzucam jak ma wyglądać konstrukcja, dając do zrozumienia ze architekt musi się do tego dostosować , klient cieszy się że wychodzi taniej i prościej
ODPOWIEDZ