Skrzyżowania w AutoCad Civil 2016

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
konradinhos
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:01

Skrzyżowania w AutoCad Civil 2016

Post autor: konradinhos »

Cześć!
Zacząłem korzystać z narzędzia do automatycznego generowania skryżowań i ogólnie jestem zadowolony z efektów, jednak mam problem z jednym przypadkiem. Otóż zamodelować mam skrzyżowanie czterowlotowe. W punkcie przecięcia spotykają się 3 linie trasowania - jedna osi głównej drogi, a dwie drogi podrzędne. Jednak, gdy próbowałem wskazać punkt przecięcia, program wskazywał mi 2 przypadki: albo wykrywał 2 osie (główną i jedną z podrzędnych), albo wszystkie 3.

Tamten drugi przypadek oczywiście byłby pożądany, jednak później przy definicji parametrów skrzyżowania program znowu wskazuje tylko 2 osie trasowania i możliwe są tylko edycje parametrów (wyłukowań etc.) po stronie wykrywanej drogi podrzędnej. Odsunięcia mogę edytować na wszystkich trzech drogach, ale korytarz i tak modeluje się tylko dla tych dwóch linii trasowania.

Wpadłem więc na pomysł, że zrobię to skrzyżowanie jakby z dwóch stron, i zamodelowałem tą opcję wyżej, ale jak już wspomniałem korytarza na drugi wlot nie mogę wykonać, bo albo wskazuje mi 3 osie i mogę edytować tylko 2 "po lewej", albo wykrywa mi te same 2 drogi, bez możliwości wyboru tej "po prawej" stronie.

Z góry dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ