Autodesk robi wszystko, żeby zmienić platformę

Revit po godzinach...

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Autodesk robi wszystko, żeby zmienić platformę

Post autor: pies »

Alagor napisałeś w innym wątku:
Autodesk robi wszystko, żeby zmienić platformę.
Zaintrygowałeś mnie. Co masz na myśli?
... mam się bać?
Pozdrawiam
Był Kudłaty
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Autodesk robi wszystko, żeby zmienić platformę

Post autor: qn »

z mojego punktu widzenia - podnoszenie cen subskrypcji dla licencji wieczystych i nacisk na przechodzenie na licencje czasowe jest zniechęcające. Nie wiem czy to miał Alagor na myśli, ale mnie to właśnie skłoniło do zastanowienia czy nie przenieść się do konkurencji, lub zakończyć subskrypcję na wersji 2018.
alagor
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2006, 21:00
Lokalizacja: białystok

Re: Autodesk robi wszystko, żeby zmienić platformę

Post autor: alagor »

Ja zakończyłem subskrypcję na 2014 i w tym jeszcze robię.
Pierwszą licencję na AutoCAD kupiłem jakieś 20 lat temu.
Kosztowała oooooo albo jeszcze więcej. Co parę lat kupowałem upgrade i tak doszedłem do czasu rocznych subskrypcji. Dorobiłem się autodesk building design suite premium i autodesk revit suite.
W 2014 nie miałem możliwości zakupu subskrypcji i od tego czasu nie miałem też możliwości wejścia na nowsze wersie. Biorąc pod uwagę wydaną kasę uważam, że postawa autodesku nie była w porządku.
Na razie trwam na licencji 2014. Co pewien czas dostaje propozycje na zwrot licencji wieczystej w zamian za zakup z licencją czasowej. Proponowane rabaty raczej nie są zachęcające, a za kwoty 3 lat subskrypcji można kupić licencję wieczystą konkurencji.
Sama zasada licencji czasowych bardzo mi się podoba, ale pod warunkiem posiadania licencji wieczystej i kupowania czasowej na okres kiedy potrzebuję więcej stanowisk. Już to testowałem z Autocadem z revitem się nie da ze względu na różne wersje.
Na razie nie oddaje wieczystej bo może coś się zmieni, ale już testuje wersje edukacyjne konkurencji i widzę w nich wiele zalet.
Trochę próbuję z dynamo i męczę studentów na bryłach koncepcyjnych i to mnie jeszcze trzyma przy revicie, ale za rok może dwa zmienię platformę. Większość studentów zaczyna pracę na archi----- i trudno ich namawiać na revita. Zachętą jest bryła koncepcyjna i komponenty adaptacyjne.
Z innych programów większość zrezygnowała z pracy 3dmax na rzecz darmowego Blendera.
Elektrycy i sanitarnicy raczej nie pracują na revicie.
Czasami konstruktorzy, ale i oni do rysunków wykonawczych używają innych programów.
Więc rodzi się pytanie czy warto wiernie trwać!!!
Patrząc na inne platformy autodesku - mechanicy, drogowcy, ….. mam wrażenie, że z revitem stoimy w miejscu. Płacicie subskrypcje dostając niewiele nowego.
Inną kwestią są zakupy. Jak jest kasa czasami duża i jest potrzeba robienia kosztów kupowaliśmy nowe programy, robiliśmy upgrady. A teraz co licencja na rok nie wiedząc czy będziemy ją potrzebować ??? i co po roku

Pracując ze studentami na bryłach koncepcyjnych i komponentach adaptacyjnych mam wrażenie, że revit jest dalej wersją beta.
np. Rok temu na wersji revit 2017 robiąc ćwiczenie przetestowane w domu na wersji 2014 otrzymałem 4 różne projekty. Mój komponent na komputerze nauczyciela nie działał. Myślałem, że pokazując popełniłem błąd. (Studenci krok po kroku powtarzają to co robię) i jakie było moje zdziwienie jak okazało się, że na połowie komponent działa na połowie nie, a do tego wywala się w różnych momentach.
W tym roku z wersją 2018 już nie miałem takiej niespodzianki. Ale też nie było łatwo.


Hmm trochę się poskarżyłem, ale …..... myślę, że coś musi się zmienić.
ODPOWIEDZ