Błąd w kombinacjach normowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Pyciox
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018, 19:40

Błąd w kombinacjach normowych

Post autor: Pyciox »

Witam,
Mam problem z wygenerowaniem kombinacji automatycznych uproszczonych. Po ich wybraniu szacowana liczba kombinacji: "niedostępne". Po wprowadzeniu grup i relacji, kiedy już klikam generuj wyskakuje komunikat: "Niepoprawne dane kombinacji normowych - uproszczonych. Sprawdź definicję wartości decydujących o wyborze kombinacji - zakładka "Uproszczone" w oknie dialogowym kombinacji normowych."
Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Ktoś był by w stanie pomóc?
Z góry dziękuję.
Deleted User 10275

Re: Błąd w kombinacjach normowych

Post autor: Deleted User 10275 »

Ciężko mi tak stwierdzić nie widząc tego co zrobiłeś. Jak możesz podeślij mi model na tomek.mondus@gmail.com

A czemu wybrałeś te kombinacje? Nie lepiej wziąć ręczne. Wszystko w nich widać jak na dłoni i możesz sobie ustalić co z czym wymieszać.
Pyciox
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018, 19:40

Re: Błąd w kombinacjach normowych

Post autor: Pyciox »

Wybrałam te kombinacje ponieważ mam 24 przypadki obciążeń.
Troszkę sama szukałam co mogłoby być nie tak i po ponownym uruchomieniu Robota, szacowana liczba kombinacji to 3. A po ich wygenerowaniu uzyskuję już wyniki. Dalej nie wiem co było nie tak.
Spróbuję podesłać.
Deleted User 10275

Re: Błąd w kombinacjach normowych

Post autor: Deleted User 10275 »

Mam nadzieję, że problem rozwiązany :)
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Błąd w kombinacjach normowych

Post autor: JerzyCP »

Pyciox pisze: 20 maja 2018, 12:51 Wybrałam te kombinacje ponieważ mam 24 przypadki obciążeń.
Troszkę sama szukałam co mogłoby być nie tak i po ponownym uruchomieniu Robota, szacowana liczba kombinacji to 3. A po ich wygenerowaniu uzyskuję już wyniki. Dalej nie wiem co było nie tak.
Spróbuję podesłać.
O ile nie masz większości przypadków obciążeń zdefiniowanych jako stałe i jakichś wykluczających się wzajemnie przypadków... to liczba kombinacji równa 3 (słownie trzy) przy ilości przypadków obciążeń równej 24 :shock: powinna Ciebie mocno zastanowić :D .

Jurek
ODPOWIEDZ