Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Deleted User 10275

Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Deleted User 10275 »

Witam, mam pytanie dotyczące weryfikacji zbrojenia rzeczywistego, tj. już zazbrojonej płyty. Chciałbym jeszcze raz przeliczyć ugięcia płyty po zazbrojeniu. Sytuacja wygląda następująco:

Są takie proste kombinacje obciążeń:
Obrazek

Płytę przeliczyłem, zazbroiłem i wróciłem do zakładki zbrojenia teoretycznego, żeby jeszcze raz zazbrojoną płytę zweryfikować z aktualizacją sztywności MES. I teraz pojawia się pytanie, co wybrać w oknach wyboru Przemieszczenie (+), Przemieszczenie (-)? Pytam ponieważ w zależności od tego wyboru ugięcia znacznie się różnią. I tak np. co trochę dla mnie jest niezrozumiałe ugięcie w takiej płycie wynosi 3,25 cm, przy grubości 15 cm i zazbrojeniu całkiem gęstym. Inne ugięcie w zależności od ustawień wynosi 0,8 cm. Już pokazuję co znajduje się w poszczególnych oknach oraz jak wygląda mapa ugięć po wybraniu danych opcji.

Okno wyboru przemieszczeń:
Obrazek

Ugięcia małe:
Obrazek

Ugięcia duże:
Obrazek

Pytanie brzmi. Jakie przyjąć ustawienia w oknie przemieszczeń aby weryfikacja płyty była poprawna? Co powinno znajdować się w Przemieszczeniach (+) i przemieszczeniach (-)? Jeśli chodzi o samo ugięcie 3,25 cm to jak dla takiej płyty wydaje się duże. Może gdzieś popełniłem błąd w modelu? Na co zwrócić uwagę? Proszę o podpowiedź mądrzejsze głowy :)
Deleted User 10275

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Deleted User 10275 »

Hej czy to forum jeszcze żyje? Czy ktoś tu zagląda?
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: kayser »

Ja zaglądam, ale wątek poruszyłeś dosyć trudny ;)
Pomoc nic nie mówi na ten temat?
Deleted User 10275

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Deleted User 10275 »

Z tą pomocą to nie bardzo. Czyli mam rozumieć, że nikt nie wie i liczy na pałę bo tak jest ustawione z automatu?
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

ugięcia będą się różniły, ponieważ SGU/1 oraz SGU/2 są różne.
którą składową wybrać dla Przemieszczeń [+] oraz [-} ?
ekstremalną - do odczytania np. z map przemieszczeń w module Rezultaty mapy
arekm
Deleted User 10275

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Deleted User 10275 »

Panie Arkadiuszu czyli znajduję ekstremalny przypadek dla przemieszczeń wg map i wybieram go przy wymiarowaniu. Ale w [+] i [-] wstawiam ten sam przypadek?
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

jeżeli jest mało składowych kombinacji, to odczytam mapy.
jeżeli więcej, to odczytam ekstrema przemieszczeń z Tabeli przemieszczeń.
i składową (np. SGU/1) wywołującą przemieszczenia MIN przyjmę w weryfikacji zbrojenia dla Przemieszczeń [-}
a składową (np. SGU/5) wywołującą przemieszczenia MAX przyjmę w weryfikacji zbrojenia dla Przemieszczeń [+}
arekm
Deleted User 10275

Re: Weryfikacja zbrojenia rzeczywistego

Post autor: Deleted User 10275 »

Ok, teraz już rozumiem. Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ