Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Jonas
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:09

Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: Jonas »

Witam,

To mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich użytkowników ;)

Czy wie ktoś jak wstawić rysunek 3D cieniowany(wypełniony kolorami) do wybranego rysunku. Pracuje także w Inventorze i tam jest po prostu taka opcja. Jest to dosyć fajne kiedy wysyła się rysunki do klienta. Działa lepiej na wyobraźnie i jest bardziej zachęcające. W zwykłym autocadzie jak chciałem uzyskać taki efekt to na Layoucie robiłem dodatkową rzutnię i tam ustawiałem jak ma wyświetlać dany widok.



Załączam zdjęcie, żeby zobrazować dokładnie o co mi chodzi.
Załączniki
inventor.JPG
Deleted User 10275

Re: Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: Deleted User 10275 »

Nie jestem pewien czy można coś takiego zrobić. Szczerze nigdy nie widziałem takich rysunków ze steela u nikogo. Jedyne co mi przychodzi na chłopski rozum to zrobić print screena i wrzucić na arkusz.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: JerzyCP »

Jonas pisze: 30 sty 2019, 09:49 Witam,

To mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich użytkowników ;)

Czy wie ktoś jak wstawić rysunek 3D cieniowany(wypełniony kolorami) do wybranego rysunku. Pracuje także w Inventorze i tam jest po prostu taka opcja. Jest to dosyć fajne kiedy wysyła się rysunki do klienta. Działa lepiej na wyobraźnie i jest bardziej zachęcające. W zwykłym autocadzie jak chciałem uzyskać taki efekt to na Layoucie robiłem dodatkową rzutnię i tam ustawiałem jak ma wyświetlać dany widok.



Załączam zdjęcie, żeby zobrazować dokładnie o co mi chodzi.
Można to zrobić - chociaż trzeba się trochę pomęczyć, link do artykułu na ten temat:
https://graitec.co.uk/blog/entry/advanc ... wing-views

Jurek
Deleted User 10275

Re: Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: Deleted User 10275 »

Dzięki Jurek. Jednak jest to możliwe. Może kiedyś się przyda.
Deleted User 10275

Re: Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: Deleted User 10275 »

Sprawdziłem, działa według opisu podanego przez Jurka.
Jonas
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:09

Re: Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: Jonas »

Dzięki wielkie Jurek, działa! ;)

Chociaż tak jak mówiłem, sprowadza się to do tego co pisałem, że trzeba stworzyć rzutnie i wrzucić do niej model w prezentacji takiej jaką chcemy.
Myślałem, że twórcy Advance steel,w programie stworzyli jakąś szybszą funkcję na to ;)
Deleted User 10275

Re: Rysunek cieniowany w głównym złożeniu

Post autor: Deleted User 10275 »

Nie jest taka duża robota. Wszak rzadko się korzysta z takich widoków ale może czasem się przydać.
ODPOWIEDZ