Zagospodarowanie terenu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
gomitell
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2019, 18:38

Zagospodarowanie terenu

Post autor: gomitell »

Odwieczny problem z przygotowaniem projektu zagospodarowania terenu w Revit (domek jednorodzinny), wciąż nie rozwiązany :( Mam 2 koncepcje:
1. eksport bryły i rysunek PZT w całości w AutoCad na skanie mapy do celów projektowych
2. Przygotowanie projektu PZT w Revit w "Area Plan" czyli obrysowanie obszarów, powierzchnie zabudowy i PBC z Revit. Przygotowanie wszystkiego na większym arkuszu, eksport do PDF a następnie podłożenie skanu oryginału mapy do celów projektowych w Photoshop.

Opcja nr 2 wydaje mi się sensowna ponieważ nie potrzeba przerysowywać projektu od początku i ewentualnie kilkakrotnie eksportować przy zmianie projektu etc. Rozwiązanie z transparentnym PNG u mnie nie działa, próbowałem wszystkich opcji eksportu do PDF i kilku drukarek za każdym razem czarna plama. :( Nie rysuje na płaszczyźnie terenu ponieważ to nie jest płaska powierzchnia i nie można jej łątwo edytować/wymiarować etc. Szukałem na forum informacji jak najlepiej podejść do tematu PZT, ale wciąż nie widzę właściwego rozwiązania :( Brak również inspiracji w galerii, byćmoże ktoś posiada gotowy projekt PZT dla domku jako inspiracja? Dziękuję za podpowiedzi.
ODPOWIEDZ