U przegrody

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
gomitell
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2019, 18:38

U przegrody

Post autor: gomitell »

Cześć,

czy jest możliwość podsumowania U przegrody w przypadku modelowania każdej warstwy osobno (izolacja termiczna jako osobna ściana, przegroda jako osobna?) Do parametrów U nie ma dostępu w wersji Revit LT ale jest dostępna w pełnej wersji. W załączniku screen, mam osobno wymodelowany słup żelbetowy, osobno izolacje termiczną. Gdzie można odczytać parametr izolacyjności termicznej przegrody dla takiego zestawienia? Dziękuję za odpowiedź
Załączniki
U przegrody.PNG
U przegrody.PNG (3.99 KiB) Przejrzano 7572 razy
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: U przegrody

Post autor: kayser »

W standardowych funkcjach Revita na pewno nie ma takiej możliwości.
Może są jakieś dodatki? Próbowałeś szukać?
Wydaje mi się, że można by spróbować policzyć to w zestawieniu ścian.
Slavco
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:07

Re: U przegrody

Post autor: Slavco »

Można by w miejscu słupa wyciąć odcinek ściany o szerokości słupa, następnie w powstałą lukę wstawić podobną ścianę warstwową, w której materiał konstrukcyjny został zastąpiony materiałem słupa, po użyciu polecenia "dołącz geometrię" warstwy wykończeniowe połączą się ze sobą, umożliwi to też zliczenie współczynnika.
Awatar użytkownika
Marek K
Posty: 206
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:43
Lokalizacja: wieś Polna
Kontaktowanie:

Re: U przegrody

Post autor: Marek K »

Jeśli Revit nie ma takiej możliwości nawet z MEP to po co kombinować tylko po to aby pokazać współczynniki na przegrodzie i to koniecznie w Revicie. W Revit MEP coś mi się wydaje, że jest możliwość liczenia współczynników przegród - liczymy przecież zapotrzebowanie na ciepło. W tym przypadku ze słupem to jest chyba mostek termiczny - tak zrozumiałem z rysunku. Wydaje mi się, że w takim przypadku szkoda tracić czas na zabawę z Revite. Wziąć kalkulator energetyczny ze stron producentów materiałów termoizolacyjnych i policzyć. Zapewne będzie szybciej. Te kalkulatory mają większe możliwości w tym kierunku niż Revit.
Marek_K
Slavco
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:07

Re: U przegrody

Post autor: Slavco »

Revit w części MEP nie posiada innych/dodatkowych możliwości obliczania współczynników przegród
w narzędziach do analizy obciążenia ogrzewania i chłodzenia.
Trzeba te wielkości wybrać z już dostępnych, albo wyedytować ręcznie.
ODPOWIEDZ