Otworowanie na wylot

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Jonas
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:09

Otworowanie na wylot

Post autor: Jonas »

Witam!

Czy wie ktoś jak zrobić w profilach typu RHS otwór idący przez profil na wylot. Teraz ratuje się tak, że kopiuję otwory na przeciwległą ściankę. Ale na rysunku warsztatowym mam np. 16 otworów zamiast 8. Jest w tym logika bo w sumie są to dwie osobne ścianki ale ja chciałbym, żeby jednak program generował mi otwór przelotowy i liczył to jako jeden otwór. Jeśli będę chciał otwór tylko przez jedną ściankę to użyję funkcji otwór->otwór nie przelotowy i określę głębokość.
Będzie to dla mnie wygodniejsze w wydawaniu rysunków na produkcje. Otwór z dopiskiem o głębokości będzie otworem tylko przez 1 ściankę a ten bez opisu otworem przelotowym :)
Deleted User 10275

Re: Otworowanie na wylot

Post autor: Deleted User 10275 »

Z tego co się orientuję to nie da się. Chyba, że ktoś inny wie jak to zrobić to chętnie się dowiem. Ale na tą chwilę nie znam żadnego sposobu na to.
Yalapeno
Posty: 12
Rejestracja: 11 paź 2018, 07:53

Re: Otworowanie na wylot

Post autor: Yalapeno »

Źle podchodzicie do tematu. Nie patrzcie na to tak, że to jest otwór na śrubę, tylko po prostu otwór i wtedy można zastosować inne narzędzie.
Skoro potrzebujecie sam otwór (rozumiem, że nie gwintowany) to nie wykonujcie go opcją otwory/kotwy/śruby tylko poprzez "obrys okrągły" z palety "obróbka". Wtedy z automatu jest element na wylot przez wszystkie jego składowe, tak samo np w dwuteowniku wykona otwór przez dwie półki.
Jeśli wykonacie otwór tym narzędziem to również będziecie mieli możliwość zmiany tego otworu że jest tylko w jednej ściance - należy odhaczyć opcje: "strona 1" lub "strona 2".

Mamy październik, ale może projekt jest duży i jeszcze nie skończony ;)
Deleted User 10275

Re: Otworowanie na wylot

Post autor: Deleted User 10275 »

Przyda się na przyszłość. Dzięki :)
ODPOWIEDZ