Zdjęcie w stylu wydruku

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Deleted User 10275

Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: Deleted User 10275 »

Witam, czy ktoś wie jak dodać własne zdjęcie do widoku połączenia w stylach połączeń. Stworzyłem własny styl i chciałbym dodać do niego własne zdjęcie. Konkretnie chodzi mi o okno, w którym podświetla się przykładowy styl wydruku. Ja dodałem nowy w zakładce Detal węzła.
Deleted User 10275

Re: Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: Deleted User 10275 »

Nikt nic nie pomoże, podpowie? Tradycyjnie Jurek może Ty? Uratuj honor tego forum :P
pawel1991
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2018, 18:42

Re: Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: pawel1991 »

Zdjęcie .jpg? jeśli tak to może w prototyp to wstaw.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi:P
Deleted User 10275

Re: Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: Deleted User 10275 »

Prototyp nie ma nic do tego. Chodzi o to, że jak otwierasz style rysunkowe to masz na pasku różne kategorie i gdy wybierasz dany styl to masz po prawej stronie jego opis plus powyżej rysunek przedstawiający dany styl. Ja po utworzeniu nowego stylu chciałbym wstawić swoje zdjęcie jakiegoś połączenia.
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: JerzyCP »

thomas126 pisze: 12 kwie 2019, 12:28 Nikt nic nie pomoże, podpowie? Tradycyjnie Jurek może Ty? Uratuj honor tego forum :P
Nie wiem jak to dokładnie jest w AS 2018 i AS 2019 (ja nadal używam AS 2017), ale w Advance Steel 2017 można to zrobić np. poprzez Management Tools.
Na początek należy mieć zdefiniowany własny proces rysunkowy i obrazek w formacie PNG, który chcemy żeby się pojawiał jako podgląd procesu.
Wchodzimy do Management Tools i znajdujemy w Edytorze Tablic DetailMasterTable:
DetailMasterTable.png
Znajdujem wiersz z naszym procesem a następnie w kolumnie ExamplePicture wpisujemy dokładną nazwę pliku z obrazkiem.
W kolumnie obok (HelpText) wpisujemy opis procesu jaki ma się pojawiać pod tym obrazkiem.

Jurek
JerzyCP
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2017, 10:14

Re: Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: JerzyCP »

cd...
1. Obrazek PNG należy skopiować do folderu C:\ProgramData\Autodesk\Advance Steel 2017\Steel\Support\Toolbars\... (dotyczy oczywiście Advance Steel 2017).
2. Zamiast edycji w Management Tools - można edytować plik AstorAddIn.mdb (AS 2017).
3. W AS 2018-2020 zmieniono system baz danych z Access na SQL, więc nie jestem pewien czy zmiany wprowadza się tak samo...

Jurek
Deleted User 10275

Re: Zdjęcie w stylu wydruku

Post autor: Deleted User 10275 »

Już zrobiłem to wcześniej, ale dzięki Jurek za odpowiedź. Rzeczywiście w wersji 2019 i 2020 są małe zmiany ale w sumie jest podobnie i zasada działania jest taka sama.
ODPOWIEDZ