Drukowanie rysunków

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Advance Steel.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Tomasz Białek

Deleted User 10275

Drukowanie rysunków

Post autor: Deleted User 10275 »

Witam, mam pytanie dotyczące drukowania rysunków. Konkretnie chodzi mi o grubości linii na rysunkach. Standardowo po wydruku linie są dość grube, nieczytelne i brzydkie. Zlewają się linie wymiarowe, osie z pozostałymi liniami. Natomiast jeśli zaznaczymy żeby drukował same cienkie linie mamy wszystko na cienko co też nie jest dobre.

Do tej pory żeby było to jakoś widoczne korzystałem z samych cienkich linii. Ale chciałbym to zmienić aby np. linie osi, linie wymiarowe czy odnośniki opisujące profile były cienkie a reszta nieco grubsza.

Czy zatem ktoś wie i podpowiedziałby gdzie i jak ustawić to aby za każdym razem mieć możliwość drukowania jak powyżej napisałem? Pewnie gdzieś jest możliwość zapisu szablonu wydruku? Zastanawiam się czy to należy zrobić z poziomu AS modelu czy z otwartego rysunku Arkusza? Nie wiem jak się za to zabrać. Proszę o pomoc.
hakai
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 08:45

Re: Drukowanie rysunków

Post autor: hakai »

Cześć,
Spróbuj zmienić szerokość linii poszczególnych kolorów podczas drukowania. Powinno Ci się udać osiągnąć zamierzony efekt :)
https://i.imgur.com/W0k4Gwh.png
Deleted User 10275

Re: Drukowanie rysunków

Post autor: Deleted User 10275 »

Ok, działa. Trochę zabawy jest z tym żeby to poustawiać ale coś to daje. Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ