Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Dominikk
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 13:29

Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: Dominikk »

Dzień dobry,

Chciałbym się zapytać czy nie znacie jakiegoś sposobu na zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned) - najlepiej jakimś filtrem? Szczególnie chodzi mi o to aby uzyskać taki efekt gdy po przypięciu pinezką np. ściany zostanie ona "pokolorowana" automatycznie np. na zielono. Wiem, że istnieje możliwość filtrowania elementów po komentarzach i można by po każdym przypięciu takiego elementu zmieniać mu komentarz ale w moim przypadku gdy często przypinam i odpinam elementy mógłbym się łatwo zgubić. Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Dominik
dneprdriver
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2007, 10:41
Lokalizacja: Berlin

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: dneprdriver »

Dzien dobry,
Proponuje DYNAMO.
Pozdrawiam!
Załączniki
Pinned.JPG
Pinned_2.JPG
Pinned_3.JPG
Pinned_3.JPG (28.93 KiB) Przejrzano 7493 razy
Dominikk
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2020, 13:29

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: Dominikk »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czuję, że jestem już blisko rozwiązania jakie mnie interesuje ale mam jeszcze pewien problem. Mianowicie wykonuję w dynamo taki kod jak w załączniku poniżej. W widoku 3D pojawiają mi się kolory natomiast w widokach 2D (floor plans) niestety przedstawiony kod nie działa. Co może być tego przyczyną?
Zauważyłem jeszcze różnicę, że u mnie kolory są nakładane na elementy wypełniając je w całości. Chciałbym uzyskać bardziej efekt aby kolory wypełniały tylko powierzchnie a krawędzie zostały czarne.

Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
03.JPG
02.JPG
01.JPG
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: kayser »

Do rozwiązywania problemów z Dynamo polecam grupę na fb :arrow: "Dynamo BIM Poland" albo główne forum :arrow: https://forum.dynamobim.com/
Tutaj raczej cisza w tym temacie :roll:
dneprdriver
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2007, 10:41
Lokalizacja: Berlin

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: dneprdriver »

Brak pomocy raczej spowodowany brakiem czasu forumowiczow, ktorzy sie tym tematem zajmuja. Jezeli chodzi o ww temat. To jest kwestia uzytego rozwiazania, ktore nadpisuje powierzchnie a nie plaszczyzne ciecia. Sposobow w Dynamo jest wiele i jak kolega kayser pisze, na forum dynamo bedzie prosciej. Tymbardziej ze rozwoj samego Dynamo jest bardzo dynamiczny i to co dzialalo pare miesiecy wstecz, moze juz nie dzialac, albo byc rozwiazane w inny sposob. No i zapewne w tych forach nie dostaniemy gotowego rozwiazania na wszystkie nasze problemy, tylko wskazowki jak dotrzec do celu. Pozdrawiam!
OKulpa
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2020, 16:00

Re: Zaznaczanie elementów przypiętych pinezką (pinned)

Post autor: OKulpa »

Cześć,
Też uważam, że forum.dynamobim.com lub Dynamo BIM Poland to dobre miejsce. Można też założyć temat tutaj, chętnie się temu przyjrzę :)
Pozdrowienia!
ODPOWIEDZ