Zbrojenie - pręt dystansowy, koziołek

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Revit Structure.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Andrzejj, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
dominho92
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:23

Zbrojenie - pręt dystansowy, koziołek

Post autor: dominho92 »

Witam,

Mam pytanie odnośnie pręta dystansowego w płytach żelbetowych(tzw. koziołków, kobyłek). Czy da się stworzyć rodzinę, po wczytaniu której będę mógł takowy pręt wstawić do modelu oraz modyfikować wymiary? Próbowałem modyfikować rodziny prętów wielopłaszczyznowych lecz bezskutecznie, ponieważ "nogi" koziołka da się narysować tylko w jedną stronę.
Przy tworzeniu nowej rodziny pręta zbrojeniowego (na podstawie: szablon kształtu zbrojenia.rft) można szkicować tylko w jednej płaszczyźnie.

W zasobach internetu znalazłem rodzinę takiego pręta lecz jest stworzony za pomocą wyciągnięcia profilu okrągłego po ścieżce. Tak utworzonego pręta nie wczytam do zestawienia stali.

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem to będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
kayser
Posty: 186
Rejestracja: 19 wrz 2014, 08:04

Re: Zbrojenie - pręt dystansowy, koziołek

Post autor: kayser »

Może na potrzeby zestawienia zrób pręt wielopłaszczyznowy o takiej samej długości, jak najbardziej zbliżony do docelowego.
Natomiast na potrzeby rysunku pręta zrób rodzinę z wyciągania po ścieżce
dominho92
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:23

Re: Zbrojenie - pręt dystansowy, koziołek

Post autor: dominho92 »

Na potrzeby zestawienia mógłbym nawet narysować prosty pręt o długości i średnicy jaką potrzebuje do stworzenia koziołka (nie pokazałbym kształtu pręta w tabeli zestawienia).
Myślałem że jest jakiś sposób którego nie znam, żeby fizycznie włożyć koziołki w model płyty w takiej postaci jak w rzeczywistości wyglądają, oraz żeby były w modelu jako pręt, a nie jako profil wyciągnięty po ścieżce.

Tak czy inaczej, dziękuję za podpowiedź :)
dominho92
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:23

Re: Zbrojenie - pręt dystansowy, koziołek

Post autor: dominho92 »

Na pewno przeczytali ten post i szybko wprowadzili do wersji 2021! :D

Dzięki za link :)
ODPOWIEDZ