Eksport Punktów wysokościowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Eksport Punktów wysokościowych

Post autor: fioree »

Witam
Mam warstwy pikiet , numerów pikiet i Wysokości pikiet - czy da się a jeżeli tak to jak wyeksportować punkty wysokościowe z rzędnymi do pliku txt tak żeby , można je było w civilu już odczytać i zdefiniować teren? .
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam,
proszę o więcej informacji co Pan ma, w jakiej wersji, w jakimś pliku, w programie?
Oczywiście można importować punkty do Civila na różne sposoby lub zdefiniować własne kryteria importu, ale żeby pomóc muszę znać więcej szczegółów.

Pozdrawiam,
Mateusz Miecznikowski
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

Posiadam plik autocadowski w formacie .Dwg w którym są naniesione pikiety z numerami i wysokościami (wszystko na oddzielnych warstwach)jest ich ok 400 chcę je wyeksportować do pliku txt i odczytać w Civilu tak aby zdefiniować teren i tutaj tkwi cały problem bo nie wiem jak to zrobić :)??
Mateusz Miecznikowski

Post autor: Mateusz Miecznikowski »

Witam Pana,
cóż jeżeli posiada Pan punkty AutoCADa, które mają określone X, Y, Z nawet na wielu warstwach można śmiało skorzystać z opcji PUNKTY>>>Utwórz Punkty Różne >>> Konwertuj punkty AutoCAD. Wybieramy całość i Civil tworzy nam punkty jako obiekt branżowy (Civilowy) czyli:
1. punkty zmieniają swoją charakterystykę
2. pojawią się w nawigatorze - podlegają definiowaniu przez różne style
2. dostaną numer, rzędną, opis czy inne parametry zdefiniowane stylu dla odpowiedniej grupy punktów.
itd:)

Pozdrawiam,
Mateusz Miecznikowski
ODPOWIEDZ