ThinkPad W500 - co myślicie o tym sprzęcie?

Na tym forum wymieniamy informacje na temat komputerów i ich zachowania w zetknięciu z Revit. Być może uda się wyłonić optymalną konfigurację.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
nodon
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:29

ThinkPad W500 - co myślicie o tym sprzęcie?

Post autor: nodon »

mam zamiar kupić przenośną stację roboczą głównie do pracy w revicie. obecnie bardzo dobrze mi się pracuje na thinkpadzie r61, ale jest troszke za słaby.
jestem fanem lenovo więc wypatrzyłem sobie ThinkPad'a W500 (NRA2XPB) i w związku z tym mam kilka pytań:

- jak revit sprawuje się na Vista Ultimate? czy 4GB ramu DDR3 wystarczy do w miarę "płynnej" pracy w programie? (o płynności bez "" na tym systemie zapewne mogę pomarzyć)

- ten model ma kartę ATI Mobility Radeon FireGL V5700 - podobno karta profesjonalna pod systemy CAD ale nigdzie nie znalazłem informacji czy revit ją w pełni wykorzystuje. fajnie by było gdybym mógł sobie bez problemu obracać obiekt 3D z włączonymi cieniami:)

proszę o opinie
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Programiści Revta zalecają: 20MB ramu na 1MB pliku revitowego - wówczas wszystko działa płynnie.

Co do karty graficznej, ja pracuje na HP 8440 mobile worstation z kartą ATI FireGL 5200 i jestem zadowolony. Nie wiem jednak jak ta karta ma się pod Lenovo, nigdy nie testowałem. Na pewno układy GeForce mniej się grzeją, zwłaszcza podczas obracania modelu i renderingu. Ale jak to mówią, każdy ma swoje przyzwyczajenia do sprzętu. Ja na pewno przed zakupem poprosiłbym o możliwość przetestowania, większość renomowanych producentów (HP, DELL) pozwala przetestować sprzęt przed zakupem.

Pozdrawiam
Andrzejj
mkprojekt
Posty: 236
Rejestracja: 18 paź 2005, 08:16

Post autor: mkprojekt »

do nodon
czy zakupiłeś wspomniany sprzęt? jeśli tak to czy mógłbyś podzielić się z nami wrażeniami?
pozdrawiam
nodon
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:29

Re: ThinkPad W500 - co myślicie o tym sprzęcie?

Post autor: nodon »

oj dawno nie zaglądałem tutaj więc dopiero widzę ten post. trochę późno nie wiem na ile aktualny, ale za to bardziej wiarygodny, bo używam tego sprzętu do dnia dzisiejszego i jestem zadowolony. upgradowałem jedynie system do W7 64bit, przydaje się do 4MB ram i wszystko śmiga w miarę płynnie.
komputer się nie przegrzewa nadmiernie, nie hałasuje nawet przy wielogodzinnej intensywnej pracy.
pozdrawiam
zubel
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2012, 11:29

Re: ThinkPad W500 - co myślicie o tym sprzęcie?

Post autor: zubel »

Ja też pracuję na tym sprzęcie i nie mogę złego słowa na niego powiedzieć .

--
Sprzedaż mieszkań Kraków
ODPOWIEDZ