Edycja płaszczyzn brył

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
majkiszon
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 09:26

Edycja płaszczyzn brył

Post autor: majkiszon »

Drodzy Revitowcy,
w jaki sposób edytujecie płaszczyzny zrobionych już brył? Nie mogę znaleźć nic poza dodawaniem krawędzi, no i dodawianiem profili, które niestety nie działa (po kliknięciu opcji pojawia się w bryle jakby nowa kondygnacja którą można przesuwać, ustawiam ją, klikam, no ale nic się nie pojawia w bryle). Tworzenie bryły "ujemnej" też się nie sprawdza, bo po odjęciu jej od bryły głównej nie można np przesuwać narożników powstałych na styku brył. Do szaleństwa doprowadza mnie fakt że nie mogę podzielić płaszczyzn, które są podstawą bryły. No i jak to ugryźć, żeby nie bolało??? Albo już nawet niech boli tylko żeby coś się dało zrobić z tą bryłą.....

Załączam bryłę wymodelowaną w Revicie, muszę w niej zrobić więcej podziałów, wcięcia itp. Nie wiem dlaczego nie jest aktywne już nawet dodawanie krawędzi, no i co gorsza nie wiem jak wymodelować nową bryłę która będzie w tej coś wycinała. Da się rysować nowe kształty, tylko sporo problemów stwarzają tutaj płaszczyzny :/ no i wyciętej bryły nie da się już edytować??? POMOCY!!!!!
Załączniki
bryła.jpg
majkiszon
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2009, 09:26

Bryły

Post autor: majkiszon »

Czy nikt z Was nie ma do czynienia z bryłami? nikt nic nie wie?? Nie da się w revicie??
Tymon Dejryng
Posty: 42
Rejestracja: 09 kwie 2006, 17:09
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Tymon Dejryng »

Zabawa z bryłami była fajna na poziomie Revita 2009, ale teraz to jakas "czarna magia". Nie wiem dlaczego zasady tworzenia brył w projekcie zostały zmienione i roznia sie od tych tworzonych w rodzinach :cry:
ODPOWIEDZ