Kamieniarka na elewacji

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Kamieniarka na elewacji

Post autor: pies »

Pozwoliłem sobie wydzielić wątek dotyczący kamieniarki z Galerii i przenieść go tutaj.
==============================================

Kamieniarkę robię jako ścianę kurtynową z pustymi mullions, a płyty to courtain panels. Pozwala to bardzo precyzyjnie zaprojektować podziały, a na koniec dostaję wykaz elementów :)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009, 07:46 przez pies, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

o ty cwany psie :lol:
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

dziękuję za słowa uznania :D
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

bo sie ostatnio mordowalem z elewacja z kasetonow .... ale na sciane kurtynowa nie wpadlem

rozumiem ze dokladasz w takim wypadku jakby kolejna sciane na scianie zasadnieczej ?
pozdro
slaw 8)
Awatar użytkownika
wuj.juzef
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wuj.juzef »

No właśnie, w ścianę kurtynową można wstawić okna? Aż sprawdzę przy najbliższej okazji...
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

dokladasz w takim wypadku jakby kolejna ściane na scianie zasadnieczej
tak jest. Rysuję najpierw ścianę murowaną, z termoizolacją i tynkiem wewnętrznym, potem modeluję "masę", którą okładam systemem kurtynowym bez podziałów. Kolejny krok to dodanie podziałów takie jak mi pasują.

Dla przykładu załączam projekt kamieniarki do tego domku. Numeracja kamieni jest nieciągła, bo dłubałem w projekcie i nie przenumerowałem płyt.
w ścianę kurtynową można wstawić okna?
wszystko co wymodelujesz i zapiszesz jako kategorię courtain panels, mogą to być okna, grzybki, gwoździe i chomiki
Załączniki
kamieniarka.pdf
(2.87 MiB) Pobrany 622 razy
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

naprawde cwane, troche jest w tym dlubania jak widze ale dostaje sie poza m2 sciany de fakto zestawienie wykonawcze + rozwiazana jest sprawa wnetrza oscierzy ..... ale jak sie komus wydaje ze szybciej bedzie dobrac na zewnetrznej stronie sciany podzialy z palca bawiac sie kreskowaniami = to sie myli :lol:
pozdro
slaw 8)
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

Pies, rozwinięcia robiłeś jako izolowanie poszczególnych rodzin w widokach elewacyjnych czy jest jakaś opcja robienia rozwinięć? Ciągle się uczę i choć jeden projekt budowlany już w revicie poszedł to daleka droga przede mną.
nauka trwa
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Rozwinięcia to są normalne, oznaczone na rzutach, przekroje. W widokach przekrojów wyłączyłem widoczność wszystkich elementów modelu poza panelami ścian kurtynowych.

Zabawa z modelowaniem kamieniarki w domku jednorodzinnym to trochę sztuka dla sztuki. Robię to dla wprawy. Przy większych obiektach, gdzie dochodzi efekt skali, nie wyobrażam sobie, żeby robić inaczej.

Dodatkowy profit mam z tego taki, że ponieważ szerokość spoiny jest sparametryzowana, to do renderingu, mogę je nieco powiększyć, żeby uzyskać wyraźniejsze podziały ;)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

I to jest genialne w swej prostocie. Pomysł rewelacyjny. Revit mnie zadziwia. Chyba przerasta twórców. Sami chyba nie podejrzewali co można z nim zrobić. Wiele jest takich cwanych manewrów zależnych od wyobraźni w zasadzie i pomysłowości.
nauka trwa
Awatar użytkownika
wuj.juzef
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wuj.juzef »

Nieźle, Pies. Kawał dobrej roboty. Postaram się namówić zespół na jakiś kamień elewacyjny przy najbliższym projekcie :)
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Balustrady balkonów i tarasów też robię jako system kurtynowy :D
Wbrew pozorom słupki są elementem courtain panel a nie moullion jak można by było na pierwszy rzut oka sądzić.
Załączniki
balustrady.jpg
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

A to dość ciekawe podejście choć ja robię balustradami. Wbrew pozorom da się z balustrady wycisnąć w zasadzie wszystko czego dusza zapragnie a obróbka jest wydaje mi się prostrza nieco. (w sensie modyfikacji) no i schody łatwiej oblecieć.
nauka trwa
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Moduł balustrad w Revicie jest słaby niestety. Jest wystarczający do koncepcji i projektu budowlanego, ale do wykonawczego już nie. Nie dość, że nie nożna rozstawić słupków dokładnie tak jak się chce, to nie da się zrobić wykazu elementów (rurek, profili, śrubek...)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Acinski »

A jak radzisz sobie ze schodami? Przyznam, że nie sprawdzałem jeszcze czy da się kurtynę ustawić w takiej formie.
nauka trwa
ODPOWIEDZ