Odnośnik zewnętrzny, zmiana koloru wyświetlania

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
PiotrM
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2008, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Odnośnik zewnętrzny, zmiana koloru wyświetlania

Post autor: PiotrM »

Witam

Tak jak w temacie, potrzebuję pomocy w zmianie wyświetlania odnośnika zewnętrznego którym jest plik dwg.

Dokładnie chodzi o to że gdy podczytam odnośnik to tworzy on swoje warstwy które są wzbogacone o nazwę odnośnika. Program od razu tworzy filtr w menadżerze warstw, dzięki czemu mogę zmienić kolory wszystkich warstw odnośnika na taki jaki chce.
No i dla bloków które są stworzone na warstwie 0 oraz mają kolor ustawiony „jak warstwa”, dla linii, poliginii i innych, nie ma najmniejszego problemu.

Problem zaczyna się w tedy kiedy na rysunku dwg który jest odnośnikiem są np. bloki które mają zagnieżdżone elementy, gdzie kolor przypisany jest na stałe a nie jest zależny od warstwy.
Nie wiem w jaki sposób sobie z tym poradzić.

Dodam jeszcze że pracuje na programie Architecture AutoCAD 2010 i jest tam funkcja porównywania rysunków. O ile funkcja w tym momencie mnie średnio interesuje, to jest jeden myk który jest tam zastosowany, tzn gdy podczytuje podkład to jest on wyświetlany w jednej barwie, nie zależnie co znajduje się w pliku dwg.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ