jak wykonać??

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
matej23
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:41
Lokalizacja: Bulowice

jak wykonać??

Post autor: matej23 »

Witam:

Jak wykonać taki rysunek w inventorze??
napiszcie jakąś podpowiedź.!!
Załączniki
rurka nano.JPG
dawis
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2006, 09:37

Post autor: dawis »

Zamodelowałbym pojedyńcze oczko plus jeden pręt wystający z wierzchołka a następnie powieliłbym tyle razy ile trzeba aby powstał pierścień. Później szyk prostokątny wzdłuż osi obrotu.
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Post autor: el_joseppo »

Metoda jaką będziesz robić zależy od celu który chcesz osiągnąć. Co z tą nanorurka chcesz zrobić? Chcesz liczyć wytrzymałość czy tylko narysować żeby ładnie wyglądało? Bo jeśli tylko design się liczy to zrób to w 3DSMax.

Ale skoro się uparłeś na Inventora a liczysz tylko na wygląd to możesz zrobić taki trik że narysujesz kawał cienkościennej rury i nałożysz odpowiednią bitmapę. Ja znalazłem tylko podobną ale zawsze możesz narysować własną (te z różowym tłem są przezroczyste):
Załączniki
fuleren.png
akzsarg
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:11

Koła zębate i ewolwenta ??!!! Pomoc

Post autor: akzsarg »

Witam wszystkich .
Potrzebuje "małej " pomocy .Mianowicie nie wiem jak mógłbym w inventorze 2010 przekręcić jedną płaszczyznę względem innej ,równoległej i współosiowej płaszczyzny . Konkretnie chodzi mi o stworzenie koła zębatego o zębach skośnych . Nie wiem również jak poprawnie narysować ewolwentę z uwzględnieniem ilości i wymiarów zębów oraz ich podcięcia .
Z góry dziękuję.
moje gg 10215139 i mail : bartosz.guzman@gmail.com
akzsarg
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:11

Re: jak wykonać??

Post autor: akzsarg »

dziękuję juz wiem :D
ODPOWIEDZ