Oparcie ścian na stropach ACA 20109

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
Ela
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:25

Oparcie ścian na stropach ACA 20109

Post autor: Ela »

Potrzebuję pomocy!!!!!!!!!!
Kreślę w ACA- 2010
Oparcie ścian na stropach i ich wzajemne przecinanie się.
Zakladając nowy projekt muszę przyjąć poziom Z=0.00.
I tak, jeżeli „0” jest na wysokości gotowej podłogi to sciany działowe stoją nie na stropie lecz na „parkiecie”(co jest błędne). Moge przesunąć je do dołu o grubość warstwy wykończeniowej podłogi, ale w następstwie tego otwory np. okienne i drzwiowe muszę powiększyć – wydłużyć , a w rysunku w świetle drzwi mam dwie kreski czyli próg-stopień. W rezultacie takich zmian mam błędne wyniki w tabelach materiałowych. Podobnie jest z oknami. Nie obniżając „0” ściany działowe są za krótkie a w przekrojach musze zmienić ręcznie ich grafikę (przeciągnąć do stropu )-ręcznie muszę wnieść poprawki do wszystkich tabel. Przy małym projekcie jest to Pikuś a przy dużym –to są już tony materiału i trzeba się cały czas pilnować.
Czy jest jakaś możliwość poradzenia sobie z tym problemem?
Ela
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:25

Re: Oparcie ścian na stropach ACA 20109

Post autor: Ela »

Dzięki za szybką odpowiedz.
Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Jeżeli przesunę strop /mogę to zrobić/, czyli moje 0.00 jest na gotowej podłodze- ściany działowe też stoją na gotowej podłodze. OK. W rysunku rzutu wszystko się zgadza , ale w przektoju nie. Sciana działowa stojąc na podłodze gotowej jest krótsza o wysokość wykończeniową. Mój strop składa się z płyty 0.18 i warstw 0.13 -razem 0.31cm. W przekroju muszę w 2D ręcznie dorysowac brakującą część- to też "Pikuś", ale w zestawieniu zapotrzebowania materiału- tabele w exelu -mam dużą róźnicę.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ