Problem z grubością linii, tekstu, obiektów

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
Kuba
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2010, 08:44

Problem z grubością linii, tekstu, obiektów

Post autor: Kuba »

Witam. Jestem poczoątkującym użytkownikiem CADa, jakiś czas temu skończyłem kurs I stopnia w PROCAD. Niedawno podjąłem pracę w firmie, gdzie moim głównym zadaniem jest tworzenie rys. technicznych budynów. Mam ostatnio taki problem: nie wiem czemu niektóre obiekty w wersji PDF okazują się dużo grubsze niż założyłęm, np. tekst, lub kreskowanie. Sprawdzam ustawienia grubości linii dla obiektu, dla danej warstwy i w ustawieniach jest wszystko ok, w modelu, arkuszu wygląda ok, na podglądzie wydruku też ok, dopiero w wersji PDF niewiadomo czemu jakiś obiekt jest pogrubiony. Mam taki problem np z kreskowaniem. Mam dwa obiekty kreskowane, oba na tej samej warstwie, oba z taką samą założoną grubością a jedno kreskowanie w PDF-ie wychodzi tak grube, że się zlewa, a drugie ok. Podobnie z tekstem. Nie wiem czemu tekst w wersji PDF staje się tak gruby, że jest nieczytelny. BARDZO PROSZĘ O POMOC bo nie mogę normalnie pracować przez takie szczegóły, pewnie to drobiazg, ale dla mnie - początkującego jest to duży problem! Załączam plik PDF, gdzie widać że jedno kreskowanie (budynek u góry) jest za grube, tak samo tekst w tabeli po prawej. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje?

Kuba
Załączniki
budynek 100 x 16,2 + bud. 91 x 16.1.pdf
(126.38 KiB) Pobrany 544 razy
ODPOWIEDZ