Inventor a programowanie

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
Kamil.K
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2010, 09:30

Inventor a programowanie

Post autor: Kamil.K »

Witam mam na imie Kamil i jestem tu pierwszy raz. Zarejestrowałem się na forum ponieważ chciałbym poznać bardziej programy do tworzenia modeli.
Moze zaczne od początku.
pracuje w inventor 2008 jakis czas. Potrafie tworzyc modele jak i zespoły oraz ich wiązania. Ostatnio zbudowałem robota na wzor robotów "KUKA" i mam tutaj pytanie do szanownych kolegów.
Jako ze model juz jest wykonany. Robot ma 6 stopni swobody. Chciałbym jednak przesyłac informacje o połozeniu kazdej z osi robota. np. podstawa ma zakres obrotu 0 - 200 stopni jak płynnie zmieniac te wartośc wpisując ją lub tworząc tzw. suwaki o wartości od 0 do 200.

Drugie pytanie dotyczy w zasadzie tego samego. Czy istnieje mozliwość pracy modelu takiego robota z zewnetrznym sterownikiem plc. np kazdy stopień swobody to 1 bajt, a bity okreslały by pozycje.
czy istnieją jakies dodatkowe programy.

Kamil
Awatar użytkownika
el_joseppo
Posty: 97
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:32
Lokalizacja: W-wa

Re: Inventor a programowanie

Post autor: el_joseppo »

Jesli chodzi o programowanie to Inventor obsługuje Visual Basic. Od wersji 2010 jest ładny interface i ułatwienie iLogic.

Ponadto Inventor może pobierać dane z arkusza excell. Rozumiem że chodzi o to żeby na bieżąco pokazywał zadany ruch - z tym raczej ciężko. Jeśli ruch jest zdefiniowany wcześniej można go opisać w Inventor Studio i nakręcić filmik.
Żeby obsługiwał dowolny ruch trzeba by zrobić w iLogic formularz z przyciskami lub polami wprowadzania wartości (suwakami?) i każda zmiana byłaby odświeżana ale nie będzie to płynny ruch (chyba ze przy szybkim komputerze i bardzo prostym zespole).
pzdrwm
ODPOWIEDZ