Niezgodność ze standardami (wykrzyknik wpisany w trójkąt)

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Slide
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2011, 22:45

Niezgodność ze standardami (wykrzyknik wpisany w trójkąt)

Post autor: Slide »

Obrazek

Civil zgłasza mi niezgodność ze standardami. Problem w tym, że nie wiem o co mu chodzi. Znak pojawił się na linii trasowania odsunięcia. Czy można wywołać jakieś okno dialogowe które przedstawi dlaczego program zgłasza niezgodność ze standardami?
Tomasz Królikowski
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Niezgodność ze standardami (wykrzyknik wpisany w trójkąt

Post autor: Tomasz Królikowski »

W oknie "właściwości linii trasowania" masz zakładkę "Kryteria projektowania". Tam odznacz okienko "Użyj projektu opartego na kryteriach projektowania" i wykrzyknik zniknie. Jeśli chcesz się z tym zapoznać to poczytaj gdzieś o co dokładnie chodzi. Są standardowe kryteria stworzone chyba na Polskę przez Aplikom, ale można je edytować i wprowadzać swoje. Można wprowadzać swoje wzory i warunki jak np minimalna długość odcinka prostego, łuku albo promień łuku do prędkości. Kiedyś to próbowałem ogarnąć (w wersji 2009), ale niestety do moich wzorów kolejowych się nie dało tego zastosować bo nie przypisywał do wzorów przechyłki projektowanej... może teraz się da, nie sprawdzałem. W profilach to lepiej działa bo można sobie ustawić max i min pochylenia i sygnalizuje przekroczenia. (właściwości profilu też mają kryteria projektowania)

Pozdr
ODPOWIEDZ