Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Zakończyłeś męki twórcze? Podziel się efektami.
UWAGA: Załącznikami mogą być tylko obrazy rastrowe - to jest galeria.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: Kaspric »

Po kilku latach korzystania z RVT ten program cały czas mnie zaskakuje ;-). Dla mnie jednak dalej największą zaletą jest to, że przy dobrze przygotowanym modelu nie trzeba włożyć dosłownie nic więcej do niego poza ustawieniem kamery (może kilka dodatkowych drzew), żeby otrzymać całkiem niezły obrazek do sprzedania.
Wszystko poniższe było robione w ostatniej chwili, bez żadnych ustawień w RAC (2009), po prostu kamera,300dpi, "high" i niech się renderuje ;-). Potem dosłownie po 5 minut na każdy render w PS (jednak nadal szybciej puścić słaby render i obrobić, niż bawić się w ustawienia renderingu).
enjoy
Załączniki
RENDER3_ZROBIONY.JPG
Wizu1 (Custom).JPG
Elewacja zachodnia (Custom).png
http://postergliwice.blogspot.com/
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: pies »

Fakt, wyglądają dobrze i lekko.
Ja swoje wizki dręczę, renderuję, poprawiam, renderuję, zaganiam do roboty coraz mocniejsze komputery, a efekt jest tępy i widać, że są wymęczone.
Muszę poćwiczyć takie podejście jak Twoje :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
Acinski
Posty: 92
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:48
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: Acinski »

Kurde faktycznie. Ja tez mam jakieś durne tendencje do zmuszania sprzętu do pracy a czas leci cholera.
nauka trwa
Awatar użytkownika
ada_mowska
Posty: 938
Rejestracja: 12 sty 2006, 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: ada_mowska »

Moje też, takie kilkuminutowe

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


To moje Bullerbyn, Kudłaty, ciągle w szkicu..
pozdrawiam
revitująca Ada
www.arttu.pl
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: Kaspric »

^^ woow, ale chyba spędziłaś trochę czasu na szukaniu bibliotek?;-)
Wygląda naprawdę fajnie, lekkie prześwietlenie ukrywa braki, a domek przez to wygląda tak syntetycznie, a jednocześnie jak "przez sen".

Zadowolenie z wizek jest funkcją ich wyglądu i czasu na nie poświęconego. Jak z zakupami - najbardziej zadowoleni jesteśmy, gdy trafimy na coś bardzo dobrego na mega promocji ;-). I tutaj - modelowanie, renderowanie, zmienianie, renderowanie sprawia, że oczekujemy od renderów jeszcze więcej i nawet w tych prawie doskonałych widzimy niedoskonałości (w RVT słabo wychodzą monolityczne powierzchnie - tynki, beton. Ten blok z pierwszego postu zawsze wyglądałby sztucznie, więc po co się bawić?). Zresztą, jakoś znudziły mi się wizki a'la 3D Max ;-)
http://postergliwice.blogspot.com/
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: Kaspric »

Kolejna wizka, a może raczej cała plansza na konkurs. Oczywiście to nie jest czysty Revit, ale praktycznie cały podkład (rzuty/wiz/schematy) został zrobiony w RVT w może 3h. Łącznie z obrócką w PS całość do wysyłki w 10h, z czego jakieś 4h to było szukanie odpowiedniego tła.

Jeśli chodzi o samą wizkę to kolejny przykład "wizki w pół godziny". Faktycznie było trochę więcej, ale czasosowo:
- wizka puszczona w RVT na ustawieniach Medium w 300DPI dla formatu wydruku ok 40x25cm, bez bawienia się w ustawienia - renderowało się ok 2h w R2009 (na 5 letnim Celeronie 1,4Ghz, 2Gb-ram, karta graficzna wbudowana).
- w PS dodane tło i postacie + zastosowanie filtru górnoprzepustowego + maksymalnego dla stworzenia efektu "wodnych pikseli" - zajęło mi nieco więcej czasu, bo "szukałem" najlepszych ustawień, w sumie jakieś 2h obróbki

Natomiast znalazłem świetny materiał na szkło mrożone - na szyby nałożyłem po prostu wodę o minimalnej fali. Wyszło mega.
Załączniki
OSTATECZNE2 (Medium).jpg
http://postergliwice.blogspot.com/
Kaspric
Posty: 208
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:16
Kontaktowanie:

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: Kaspric »

Tradycyjnie RVT + obróbka w PS.
Tym razem wizka makietowa - na wizkę nałożony druciak + odbicia w PS.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

RVT+PS i nic więcej nie potrzeba. Oczywiście można się bawić w fotorealistyczne wizki (które nawet z wykorzystaniem RVT da się zrobić), ale... po co ;)
http://postergliwice.blogspot.com/
qn
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kilka wygrzebanych wizek (w pół godziny ;-))

Post autor: qn »

Super wątek, więc podbijam.
W 100% popieram ideę Kaspirc'a czyli czysty render z revit + szybka obróbka w PS (a w moim praypadku Gimp). Co prawda nie powiem że u mnie trwa to 5 minut na obrazek (raczej 0,5-1h) ale i tak przełożenie efektu do nakładu pracy wychodzi moim zdaniem ok. Do renderu bez tła dochodzi doklejenie zdjęcia z tłem, wklejenie trawy żeby było bardziej puchato i kilka elementów otoczenia.
Załączniki
4.jpg
4.jpg (67.47 KiB) Przejrzano 10815 razy
3.jpg
3.jpg (72.73 KiB) Przejrzano 10815 razy
2.jpg
2.jpg (85.84 KiB) Przejrzano 10815 razy
1.jpg
1.jpg (101.14 KiB) Przejrzano 10815 razy
ODPOWIEDZ