DUŻY PLIK projektowy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
MC Świstak
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:46

DUŻY PLIK projektowy

Post autor: MC Świstak »

CZY może ktoś przećwiczył duży plik tzn (trasa ok 10 km ) drogi w terenie niezabudowanym z przeciętnym uzbrojeniem terenu,
generalnie chodzi o to jakie parametry sprzętu trzeba posiadac żeby swobodnie sobie z ty poradzić (pliki cyvila rosną zastraszajaco)
a może trzeba dzielić na odcinki ?
MC Świstak
LORD-M
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2006, 10:31

Post autor: LORD-M »

najlepiej dzielic,
przy samej lini trasowania dl 9km starsznie szarpie na p4 3ghz 2gb ram
LORD
MC Świstak
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:46

Post autor: MC Świstak »

ok mam podobnie i nie idzie w tym robić
dzielić na części to straszna nie wygoda przy budowlach liniowych po potem trzeba silnie koordynowac połaczenia
MC Świstak
karolu83
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2006, 07:01

Post autor: karolu83 »

a moze istnieje mozliwosc odpowiedniego ustawienia programu , zeby niebyl az tak zarloczny ???

w instrukcji jest nawet rozdzial o zwiekszeniu wydajnosci ... jeszcze nie czytalem go , zamiezam dzisiaj :lol:
belzebub
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2006, 18:14

Post autor: belzebub »

Powiem tak, zeby kogos nie przerazic. Pracuje w firmie ktra zakupiła najwiekszy pakiet civila i powiem ze nie ma rynku sprzetu na którym by to płynnie chodziło!!!!!!!!!!!! Tu o wszystko chodzi z grafika!! zastosowałem profesjonalne karty graficzne PNY pod CAD/CAMa i chec posługiwania sie programem powoduje o zgroze!! Poprostu Autodesk poleciał konkretnie w kulki i nabrał nas wszystkich. Ostatni sprzet jaki testowałem był tak: Pentu\ium 2 core, 2 GB Hipertransfer 800Mgh, karta PNY 560 quadro (coś tam), twardziele z cachem 356 i płgłówna z magistrala 956 ( czy cos takiego) poperostu wypas ale jeszcze nie do koncza poniewaz testowałem tez na drozyszch kartach i działo sir to samo tzn - zacinał i regenerował długo!!! tak wiec wymagania jakie sa napisane do projektowania to lipa chyba ze trezba zrobic jakis myk o ktróym nie mam pojecia choc ciagle konsultuje ten program z Aplokomem. Tak wiec powodzenia a ja wracam do starego MX - niezawodny i 100000000000000000x lepszy
ODPOWIEDZ