Połączenia stalowe - problem

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
Krzych85
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2011, 03:15

Połączenia stalowe - problem

Post autor: Krzych85 »

Witam!
Komunikat ROBOTA:

Liczba wykrytych wspólnych węzłów: 1
Liczba utworzonych połączeń: 0
Uwagi:
- program nie może zdefiniować połączeń dla bieżącej normy: 1

Taki komunikat pojawia mi się kiedy próbuje utworzyć połączenie w kratownicy w węźle, do którego dochodzą 3 pręty.
Pas dolny, pas dolny po skosie i słupek.
Podobnie gdy próbuję wykonać połączenie pasa dolnego i górnego.
Może wie ktoś jak rozwiązać ten problem??
W ogóle nie mogę utworzyć żadnego połączenia stalowego w kratownicy bo pojawiają mi się cały czas takie komunikaty.
Czy w Robocie istnieje w ogóle możliwość policzenia węzła kratownicy np. pas dolny połączony ze pasem dolnym po skosie idącym do pasa górnego plus słupek (czyli 3 pręty w miejscu połączenia)???
Czy w Robocie da się w ogóle sprawdzić jakieś inne węzły czy tylko te normowe???
Czy możliwe jest np. sprawdzenie połączenia pasa dolnego i górnego w kratownicy??? Bo wyskakuje mi cały czas info o normie, nawet jak zmienię z PN na Eurokod.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Krzych85
Krzych85
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2011, 03:15

Re: Połączenia stalowe - problem

Post autor: Krzych85 »

Witam!

Częściowo rozwiązałem swój problem tzn. mogę już konstruować niektóre węzły, ale tylko domyślnie, czyli tak jak ma Robot w swoich domyślnych ustawieniach.
Nie mogę natomiast wprowadzić zmian w węzłach ponieważ w ogóle nie pojawia mi się okno dialogowe "Definicja połączenia typu ....." (po naciśnięciu ikony, lub uruchomieniu przez menu nie ma w ogóle reakcji - tak jakby ta funkcja nie działała...)
Zmieniałem normy w preferencjach zadania pomogło o tyle, że niektóre węzły mogłem utworzyć, ale już nie mogłem wprowadzać do nich żadnych zmian.
Czy wie ktoś może jak rozwiązać problem?

Wersja RSAP2011 z SP6.

Krzych85
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Połączenia stalowe - problem

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

witam.

może łatwiej będzie, jeśli dostanę plik z modelem?
w tym momencie dość trudno mi powiedzieć dlaczego te połączenia nie działają.
arekm
ODPOWIEDZ