Generowanie kombinacji normowych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
zukosoczek
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2012, 11:21

Generowanie kombinacji normowych

Post autor: zukosoczek »

Witam
mam problem z generowaniem kombinacji normowych, kiedy już stworze swoje grupy i relacje (kombinacje uproszczone) i dam generuj wyskakuje mi komunikat "błąd w trakcje generowania kombinacji normowych i kombinacje nie chcą powstać. A gdy najpierw przelicze projekt a później stworze kombinacje to mi je wygeneruje ale w tedy nie pojawiają się wyniki SGU ponderacje. Dodam że próbowałam liczyć w Robocie 2011 i 2012 i było to samo, dodatkowo kolega liczy swój projekt i ma podobny przypadek do mojego. Może ktoś miał z was podobny problem i wie jak go rozwiązać? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Generowanie kombinacji normowych

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

dzień dobry.
dość dziwny objaw - to prawda.
zacząłbym od sprawdzenia czy są zainstalowane wszystkie poprawki (service-packi) do odpowiedniej wersji Robota.

jeżeli to nie pomoże, to proponuję zwiększyć liczbę dopuszczalnych kombinacji na bardzo, bardzo dużą.
zdarzało się, że program "widział" jedynie część max. liczby kombinacji. w takiej sytuacji generowana liczba kombinacji przekraczała "widzianą" przez program wartość, co prowadziło do wyświetlania komunikatu o błędzie.
arekm
zukosoczek
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2012, 11:21

Re: Generowanie kombinacji normowych

Post autor: zukosoczek »

Po zainstalowaniu service pack wszystko działa, dzięki:)
ODPOWIEDZ