Biblioteki

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Revit Building.

Moderatorzy: pies, marcinm, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
kristooph
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 18:43

Biblioteki

Post autor: kristooph »

Witam, to mój pierwszy temat, przejrzałem większość wątków na forum i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (mimo podobnych tematów). W wersji revit architecture 2012 jak i 2013 (dodam ze reinstalowałem każdą z nich) nie działają mi jakiekolwiek elementy typu okna, drzwi; wyskakuje komunikat o tym, iż nie zostały one załadowane. Na forum kilka osób pisało iż należy sprawdzić w folderze programu i innych folderach i tam odnaleźć biblioteki, po długotrwałych próbach nie odszukałem tych bibliotek, a także nie rozwiązałem tego problemu. Ktoś może wie co jest nie tak? Dodam ze korzystam z windows 7 jeśli to ma jakieś znaczenie.
Awatar użytkownika
PijPiwo
Posty: 212
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:31
Lokalizacja: Gdansk/Chicago

Re: Biblioteki

Post autor: PijPiwo »

W czasie instalacji, biblioteki sa sciagane przez internet. Byles podlaczony do neta? Powinny byc w c:\programdata/autodesk\rac2012\libraries. Jesli ich nie ma, to zobacz ten link http://wikihelp.autodesk.com/Revit/enu/ ... How_do_I19. Mozesz tez zaladowac biblioteki z 2011 http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/it ... d=13192741
Pozdrawiam!
kristooph
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 18:43

Re: Biblioteki

Post autor: kristooph »

tak podczas instalacji byłem podłączony do neta. wiem jedynie jak użyć poszczegolnych obiektów jak ściągne sobie np. jakiś plik .rfa jakieś przykladowe okienko i wtedy zaladuje je w programie. a co do folderu c:programdata/... ja nie mam wogole folderu programdata (nie wiem może jest jakos ukryty) a jest możliwość aby zrobić taki folder z bibliotekami samemu i aby go gdzies umiescic i program bedzie wczytywał z niego (a ja np bym sobie pościagał co tam sobie chce)?
kristooph
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 18:43

Re: Biblioteki

Post autor: kristooph »

lub ewentualnie gdzie wkleić te pobrane biblioteki z wersji 2011?
szmek9
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Biblioteki

Post autor: szmek9 »

ten problem mialem w 2012, podobno włacz deinstalatora Revita i pozniej zmien lub dodaj usun składniki czy cos takiego i tam wybierasz sobie biblioteki jakie mają byc sciagniete, podczas instalacji najlepiej gdy wszystko inne masz wyląćzone
Kursy online.
http://www.bimv.pl
kristooph
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 18:43

Re: Biblioteki

Post autor: kristooph »

nie wiem jak u innych ale kiedy ja uruchomie funkcje dodaj lub usun skladniki to wyskakuje mi tylko mozliwosc aktualizacji i wyboru państwa.
kristooph
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012, 18:43

Re: Biblioteki

Post autor: kristooph »

nie wiem a moze ja błędnie rozumiem te biblioteki. czy jest coś takiego ze w programie nie ma nawet jednych przykladowych drzwi albo jednego okna? bo juz nie wiem o co chodzi.dziwny jest ten program. moze i ma duzo mozliwosci ale jak widac nie dla kazdego.
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biblioteki

Post autor: pies »

kristooph pisze:nie wiem jak u innych ale kiedy ja uruchomie funkcje dodaj lub usun skladniki to wyskakuje mi tylko mozliwosc aktualizacji i wyboru państwa.
Biblioteki występują w różnych wersjach językowych i standardach. Ja instaluję sobie zwykle US Metric.
Jak dorobisz się własnej biblioteki, to najlepiej trzymać ją w osobnym folderze i każdą nową wersję Revita przełączać tak, żeby z niej korzystał jako domyślnej.
Revit -> Options -> File Locations -> Places -> Metric Library -> ścieżka dostępu ....
Pozdrawiam
Był Kudłaty
karolmos
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2011, 11:56

Re: Biblioteki

Post autor: karolmos »

biblioteki z wersji polskiej instalki Revita 2012 są niestety bardzo ubogie
polecam stronę www.techcad.pl
po zarejestrowaniu się można zassać troszkę przydatnych spolszczonych elementów i dodatek R-evo 3
oraz czeską stronę forum www.cadforum.cz sporo czeskich elementów bardzo przydatnych dla początkujących
jeśli to nie wystarcza to polecam zassać z netu poradnik w postaci kilkudziesięciu filmików
np. Lynda.com - "Revit Architecture: The Family Editor"
po obejrzeniu - można poradzić sobie z większością potrzebnych elementów bibliotecznych
pozdrawiam wszystkich z ciepłym wiosennym słońcem
ODPOWIEDZ