Profil podłużny

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
szmek9
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:41
Kontaktowanie:

Profil podłużny

Post autor: szmek9 »

Mam do wykonania profil podłużny trasy. Otrzymałem mape warstwic na papierze , przeskalowałem, przerysowalem polilinią warstwicę i nadałem im jej wysokośc.
Narysowałem trasowanie i właściwie wygenerowałem już przekrój ale chciałbym aby w panelu rzedna niwelety (poziom) byly pokazane wartości w punktach przecięć lini trasowania z warstwicą a nie co ustaloną wartość np. 50m . Ma ktos pomysł jak to zrobić ?
Kursy online.
http://www.bimv.pl
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Re: Profil podłużny

Post autor: andzinsan »

Witam,
Ciekawe zadanie. :idea:
Po pierwsze, uwaga: Chodzi Ci o przecięcie z poziomem np 250,251,252 itd. a nie z warstwicą terenu?
Jeżeli tak.
Tego zadania Civil nie rozwiąże wprost bo do tego potrzebny byłby moduł optymalizacyjny, który wyszukiwałby pewne niewiadome.
Oszukałem (tak mi się wydaje) trochę Civila i wynik można zobaczyć na załączonym obrazku. Przełożyć to do pasma to żaden problem,
ale czy o to chodziło?

Mądrość to nie jest ilość zdobytego doświadczenia tylko chęć zdobycia nowego!
Pozdrawiam
Załączniki
Pikieta w punkcie z przecięciem poziomu x.jpg
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
szmek9
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Profil podłużny

Post autor: szmek9 »

Tak, można też tak ująć ten problem, bo warstwica ma kwantyl 1m.
Jak uzyskać taki efekt??
Chodzi mi też o to żeby w każdym paśmie podawana była wartość tego punktu właśnie przy spadku o jeden metr. Załączam plik pdf.

Bardzo proszę o pomoc zbliża się termin na studiach.
Załączniki
C__Users_USER_Desktop_IK_4 Model (1).pdf
(108.86 KiB) Pobrany 278 razy
Kursy online.
http://www.bimv.pl
szmek9
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Profil podłużny

Post autor: szmek9 »

Dzięki za zainteresowanie
Tak, chodzi mi o miejsce przecięcia z warstwicą która ma kwantyl 1m
Jak uzyskać taki efekt?? Czy można jakoś wprowadzić punkty charakterystyczne w tych miejscach ?

Czy da się przełożyć ten efekt na wszystkie pasma ?
Kursy online.
http://www.bimv.pl
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Re: Profil podłużny

Post autor: andzinsan »

Witam,
Żeby uzyskać taki efekt stworzyłem etykietę profilu, w której wyrażenie logiczne sprawdza czy profil ma rzędną całkowitą!.
Jeżeli tak jest ona wyświetlana.
Można ta etykietę przełożyć do pasma, jak najbardziej, oprócz pasm związanych z geometrią.
Mój sposób nie wprowadza jakiegoś punktu charakterystycznego w tym miejscu.
pozdrawiam
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
szmek9
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Profil podłużny

Post autor: szmek9 »

a mógłbys krok po kroku opisać jak to zrobić. To mój pierwszy projekt w civilu. :(
Kursy online.
http://www.bimv.pl
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Re: Profil podłużny

Post autor: andzinsan »

witam,
Jeżeli to pierwszy projekt to umówmy się że się nie da się tego zrobić (za dużo tłumaczenia).
A jeżeli masz dostać za to na zajęciach 5-tke to gdy to napisze wszyscy koledzy też ją dostaną :))) - gdy tu zaglądną.
Gdy troszku będziesz wiedział więcej to Ci to wyjaśnię lub to co napisałem po prostu stanie się jasne.
Pozdrawiam
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
doradora
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:09

Re: Profil podłużny

Post autor: doradora »

andzinsan pisze:witam,
Jeżeli to pierwszy projekt to umówmy się że się nie da się tego zrobić (za dużo tłumaczenia).
A jeżeli masz dostać za to na zajęciach 5-tke to gdy to napisze wszyscy koledzy też ją dostaną :))) - gdy tu zaglądną.
Gdy troszku będziesz wiedział więcej to Ci to wyjaśnię lub to co napisałem po prostu stanie się jasne.
Pozdrawiam
a mógłbyś podać to wyrażenie logiczne? nadmienię, że ja już dawno po studiach jestem :)
pozdrawiam,
andzinsan
Posty: 28
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:15

Re: Profil podłużny

Post autor: andzinsan »

Witam,
Proszę wyrażenie IF(ABS({Rzędna profilu}-TRUNC({Rzędna profilu}))<=0.002,1/{Przekształcenie skali rysunku},0.00000001)
w wolnym tłumaczeniu jeżeli wartość bezwzględna różnicy rzędnej profilu i najbliższej wartości całkowitej rzędnej profilu jest mniejsza niż 0.002 to etykieta jest wyświetlana normalnie jeżeli nie to bez lupy nie podchodź

Mądrość to nie ilość zdobytego doświadczenia tylko chęć zdobycia nowego.
Pozdrawiam
Czyny NIEZAISTNIAŁE powodują katastrofalny brak następstw!
ODPOWIEDZ