Polecenie Szyk.... i kilka uwag

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Polecenie Szyk.... i kilka uwag

Post autor: BarteK »

Witam serdecznie.

Od kilku tygodni męczę Civila 3D i mam kilka uwag i pytań.

1. Polecenie szyk po wybraniu opcji Podgląd i Zmień przestaje działać.
2. Ikona Znajdź bliski... też nie działa, ale z tym sobie juz poradziłem. Jak ktoś ma z tym problem to podam recepturę.
3. Czy jest możliwość przeniesienia makr z Landa R3? Konkretnie brakuje mi takich makr jak: LOA, LAP, YE itp.
4. To samo tyczy sie poleceń z grupy Lines/Curves. Tego chyba mi najbardziej brakuje.

Pozdrawiam
barteK
Radosław Wiśniewski
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Polecenie Szyk.... i kilka uwag

Post autor: Radosław Wiśniewski »

BarteK pisze:Witam serdecznie.

Od kilku tygodni męczę Civila 3D i mam kilka uwag i pytań.

1. Polecenie szyk po wybraniu opcji Podgląd i Zmień przestaje działać.
2. Ikona Znajdź bliski... też nie działa, ale z tym sobie juz poradziłem. Jak ktoś ma z tym problem to podam recepturę.
3. Czy jest możliwość przeniesienia makr z Landa R3? Konkretnie brakuje mi takich makr jak: LOA, LAP, YE itp.
4. To samo tyczy sie poleceń z grupy Lines/Curves. Tego chyba mi najbardziej brakuje.
pyt. 1 i 2 Nie zauwazylem zlego dzialania tych funkcji, u mnie dzialaja normalnie.
pyt 3. W Civilu sa ExpressTools, ktore ulatwiaja prace z warstwami, edycje warst, zmiane cech obiektow, itp. Land 3 zawieral te makra poniewaz nie bylo w nim narzedzi ExpressTools.
pyt 4. W Civilu sposob tworzenia linii, lukow, krzywych rozni sie od tego z Landa, ale to na pewno sprawa pewnego przyzwyczajenia i wypracowania nowego sposobu pracy. Sa narzedzia do tworzenia i edycji takich obiektow w menu 'Linie trasowania'.
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Re: Polecenie Szyk.... i kilka uwag

Post autor: BarteK »

Radosław Wiśniewski pisze:
BarteK pisze:Witam serdecznie.

ciach

pyt. 1 i 2 Nie zauwazylem zlego dzialania tych funkcji, u mnie dzialaja normalnie.
pyt 3. W Civilu sa ExpressTools, ktore ulatwiaja prace z warstwami, edycje warst, zmiane cech obiektow, itp. Land 3 zawieral te makra poniewaz nie bylo w nim narzedzi ExpressTools.
pyt 4. W Civilu sposob tworzenia linii, lukow, krzywych rozni sie od tego z Landa, ale to na pewno sprawa pewnego przyzwyczajenia i wypracowania nowego sposobu pracy. Sa narzedzia do tworzenia i edycji takich obiektow w menu 'Linie trasowania'.
1 i 2 To trochę dziwne bo sprawdziłem właśnie u kolegi i też nie działają. Moze podam więcej szczegółów: Co do trybu lokalizacji to brak "Znajdz bliski" występuje tylko w przypadku wyłączenia stałych trybów lokalizacji i wskazaniu IKONY "Znajdz bliski" Przy dostosowywaniu interfejsu użytkownika faktycznie okazało się ze ikonie Znadz bliski nie była przypisana żadna funkcja.
Natomiast co do polecenia Szyk to polecenie dziala tylko jesli nie robię Podglądu i nie wybiorę opcji Zmień. Jesli w podglądzie nacisnę Zmień to, co bym pózniej nie robił, to po wciśnięciu Ok program wychodzi z polecenia nic nie rysując, a w wierszu poleceń widnieje napis: "Usuń". W niektórych przypadkach po wciśnięciu ESC Civil się "wykłada". Może mam starszą wersję Civila. Moja wersja to Z.54.10.
3 i 4 Niestety express toolsy są w tej kwestji znacznie uboższe. Podobnie jak narzędzia z menu Linie trasowania. Faktem jest, że trzeba przyzwyczaić się do nowych sposobów, bo oba programy różnią się i to bardzo. Aczkolwiek usunięcie Lines/Curves wg mnie jest krokiem w tył. Może jest szansa ze w następnej wersji Autodesk przywróci pewne, sprawdzone juz elementy?

5 Nasunęło mi się terez jeszcze jedno pytanie: czy jest, a jezeli tak to gdzie polecenie Multiple Curves?

Pozdrawiam
barteK
Radosław Wiśniewski
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Polecenie Szyk.... i kilka uwag

Post autor: Radosław Wiśniewski »

BarteK pisze: Może mam starszą wersję Civila. Moja wersja to Z.54.10.

3 i 4 Niestety express toolsy są w tej kwestji znacznie uboższe. Podobnie jak narzędzia z menu Linie trasowania. Faktem jest, że trzeba przyzwyczaić się do nowych sposobów, bo oba programy różnią się i to bardzo. Aczkolwiek usunięcie Lines/Curves wg mnie jest krokiem w tył. Może jest szansa ze w następnej wersji Autodesk przywróci pewne, sprawdzone juz elementy?

5 Nasunęło mi się terez jeszcze jedno pytanie: czy jest, a jezeli tak to gdzie polecenie Multiple Curves?

Pozdrawiam
barteK

Ja mam wersje o numerze z.77.0 (zainstalowany service pack 2), podaje link: http://images.autodesk.com/adsk/files/C ... P2_PLK.exe

Civil jest nastepca Landa i on bedzie rozwijany. Raczej bedzie to rozwiniecie i udoskonalenie dotychczasowej funkcjonalnosci (C3D 2006 to druga generacja Civila, w USA jest on od wersji 2005).

Jezeli chodzi o Multiple Curves to zostalo to inaczej rozwiazane, rysuje sie luk styczny do linii prostej, a nastepnie luki styczne do konca poprzedniego luku - wszystko w narzedziach z menu 'Linie trasowania'
ODPOWIEDZ