Zarysowania płyty przekroczone,wspolczynnik sprezystosci

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
NIKITA
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2012, 16:58

Zarysowania płyty przekroczone,wspolczynnik sprezystosci

Post autor: NIKITA »

Zarysowania płyty przekroczone,wspolczynnik sprezystosci

Witam,
jestem poczatkująca jesli chodzi o program Robot, bardzo prosze o odpowiedz Was kolegów i koleżanki tu doswiadczonych.A mianowicie moj problem polega na tym ze przy weryfikacji ugiec przy zbrojeniu rzeczywistym, weryfikacja ugiec z aktualizacja sztywosci MES,niektore panele maja przekroczona szerokosc dopuszczalna rys,nie wiem jak z tego wybrnąc.
Chodzi o wspolczynnik sprezystosci?,nie wiem za bardzo gdzie znalezc, jak go zmienic,dodam ze moje podpory to sciana unieruchomiona w UZ ,a strop krzyzowo zbrojony.NIe wiem ez gdzie nalezy zwiekszyc zbrojenie.
Prosze o pomoc wskazowki, z góry dziekuje za odpwoiedz
NIKITA
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2012, 16:58

Re: Zarysowania płyty przekroczone,wspolczynnik sprezystosci

Post autor: NIKITA »

Naprawde nikt nie pomoze?
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Zarysowania płyty przekroczone,wspolczynnik sprezystosci

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

dopuszczalną rozwartość rys określamy w jednej z cech panela - typ zbrojenia. w zakładce SGU należy podać klasę środowiska i związaną z tym dopuszczalną rozwartość rys. tam można również zadecydować czy program ma poszukiwać zbrojenia w celu redukcji zbyt dużego zarysowania.
jeżeli zarysowanie jest zbyt duże to proponuję zwiększyć klasę betonu lub spróbować zmniejszyć średnice używanych do zbrojenia prętów.
jeżeli mimo to nie wychodzi... cóż, pewnie trzeba będzie pogodzić się ze zmianą grubości paneli.
arekm
ODPOWIEDZ