Pomóżcie z otworem

Moderator: Maciej Śliwiński

ODPOWIEDZ
kula
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:54

Pomóżcie z otworem

Post autor: kula »

Witam, mam bardzo banalne mogłoby się wydawać pytanie, lecz jestem początkującym.
Tworzę łożysko kulkowe i nie wiem jak wykonać otwór. A konkretniej wykonałem taki pierścień i nie wiem jak w nim wykonać otwory aby zamieścić tam kulki;/ Czy może ktoś pomóc, bo nie mogę dojść do tego jak to zrobić za pomocą opcji "otwór"
Robię na Inventorze 2011
Tomasz85
Posty: 55
Rejestracja: 12 sty 2012, 14:59

Re: Pomóżcie z otworem

Post autor: Tomasz85 »

Witam
Najłatwiejszą metodą jest skorzystanie z bibliotek Content Center. Tam masz ogrom już gotowych łożysk więc ...
Ogólnie takich elementów się nie modeluje. Jeśli nie masz zainstalowanych bibliotek CC możesz pobrać modele łożysk z http://www.skf.com/ oczywiście po uprzedniej rejestracji.

1) Stwórz nowy zespół
2)Wstaw element z CC /wg uznania
1.JPG
Ale jakbyś się uparł i chciał ręcznie modelować to może być to pojedyncza część albo zespół pokażę jak zrobić to jako pojedyncza część.
1)Tworzysz szkic składający się z dwóch zamkniętych profili
2.JPG
2) Obracasz profile wokół osi
3.JPG
3) Tworzysz nowy szkic w na płaszczyźnie symetrii bryły klawiszem F7 tniesz i tworzysz zarys kulki.
4.JPG
4) Obracasz profil i tworzysz kulkę jako nowa bryła
5.JPG
5) Tworzysz szyk kołowy kulki
I to wszystko. Oczywiście wymiary doprane przeze mnie są całkowicie przypadkowe.
kula
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:54

Re: Pomóżcie z otworem

Post autor: kula »

Fajnie wiedzieć;p
Już sobie poradziłem, zrobiłem trochę prostszym sposobem :)
Ale i tka skorzystam z tych gotowych;)
A jak zrobić prowadnice szuflad?
kula
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:54

Re: Pomóżcie z otworem

Post autor: kula »

Gdzie tu jest edycja postu? :)

Ps. Tak swoją drogą to ja troszkę inaczej robiłem to łożysko, ale jak wspomniałem, dopiero zaczynam i poznaję możliwości jakie kryje przede mną inventor;)
MagdaP5345
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2013, 14:10

Re: Pomóżcie z otworem

Post autor: MagdaP5345 »

Świetny efekt!
\o/
ODPOWIEDZ