Obciążenie powierzchniowe okładziny

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Robot Structural Analysis.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco, Arkadiusz Mackiewicz

ODPOWIEDZ
dudu90
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2013, 12:55

Obciążenie powierzchniowe okładziny

Post autor: dudu90 »

Witam, mam problem z obciążeniem części powierzchni okładziny używając obciążenia powierzchniowego na konturze. Wersja Robota jaką używam to 2013 oraz 2011 z najnowszymi service packami, w wersji studenckiej.
http://images.tinypic.pl/i/00357/2v78oov3xpwy.jpg

Na zdjęciu pokazałem w jaki sposób zamodelowałem obciążenie, dla celów przykładu nadałem kontur obciążenia na całej okładzinie, docelowo będę potrzebował obciążyć tylko część okładziny, dlatego używam tego typu obciążenia. Problem polega na tym, że przy kombinacji różnych opcji tego obciążenia, Robot obciąża mi okładzinę zawsze w układzie globalnym, mimo zaznaczenia opcji "układ lokalny". Używają opcji obciążenia powierzchniowego, siły przykładane są już w odpowiedni sposób, jednak możliwa jest tylko jedna płaszczyzna obcięcia obciążenia. Jest ktoś w stanie pomóc z tym problemem? Nie wierzę, że Robot nie jest w stanie przyłożyć tego obciążenia w układzie lokalnym, prostopadłym do powierzchni połaci...
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Awatar użytkownika
Arkadiusz Mackiewicz
Posty: 110
Rejestracja: 02 sty 2007, 09:26

Re: Obciążenie powierzchniowe okładziny

Post autor: Arkadiusz Mackiewicz »

w rzeczywistości obciążenie przyłożone jest zgodnie z warunkami, czyli o wartości -10 i lokalnie do panela
jedyny problem, to kwestia wyświetlania.

proszę wybrać z menu górnego: Analiza --> Generacja modelu obliczeniowego.
następnie: w oknie dialogowym Wyświetlanie należy zaznaczyć Obciążenia --> Siły generowane automatycznie.

powinno pomóc :)
arekm
ODPOWIEDZ