Problem ze skarpami w korytarzu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
andr3j
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:48

Problem ze skarpami w korytarzu

Post autor: andr3j »

Witam, nie mogłem znaleźć podobnego wątku, także utworzyłem nowy. Dopiero zaczynam pracę z Civil`em także proszę o wyrozumiałość. Robię wszystko według poradnik do programu, wszystko wydaję się w porządku dopóki nie uzyskuję rysunków. W planie sytuacyjnym skarpy na całej długości trasy są takie same bez względu czy jest to przekop czy nasyp. Dodatkowo, kiedy włączę jazdę, nie ma korytarza (nie wiedziałem jak to ująć)?
problem ze skarpami
http://zapodaj.net/5bf19e81ee097.png.html
korytarz
http://zapodaj.net/a517aef65e176.png.html
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Problem ze skarpami w korytarzu

Post autor: gosc »

Moim zdaniem ten korytarz w ogóle nie ma skarp. Prawdopodobnie nie wskazałeś powierzchni docelowej we właściwościach korytarza
Załączniki
docelowa pow..PNG
andr3j
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:48

Re: Problem ze skarpami w korytarzu

Post autor: andr3j »

Robiłem to na mapie z Google Earth i być może z tego powodu nie mam powierzchni w danym miejscu.
Załączniki
załącznik.png
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Re: Problem ze skarpami w korytarzu

Post autor: gosc »

Nic dziwnego - jak nie masz zbudowanego modelu terenu, to skarpy nie mają się do czego dowiązać. Twój korytarz nie zawiera natomiast żadnych skarp lub innych obiektów, które mogą się wiązać z terenem.
andr3j
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:48

Re: Problem ze skarpami w korytarzu

Post autor: andr3j »

Kiedy stworzyłem nowy projekt na podstawie pliku C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD Civil 3D 2012\Help\Civil Tutorials\EG-Surface-PENZD (space delimited) to nie mogę zaznaczyć żadnych linii w celu stworzenia obwiedni i linni nieciągłości (jak w pokazowym filmiku- C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD Civil 3D 2012\Support\WelcomeScreen\002_surface.htm). Jakaś rada? Może to być spowodowane stylem powierzchni, gdyż mam inne style do wyboru jak w filmie.
Załączniki
Style w filmiku
Style w filmiku
To moje style
To moje style
ODPOWIEDZ