Dostosowanie menu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
Gałi
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2006, 14:59
Lokalizacja: Zielona Góra

Dostosowanie menu

Post autor: Gałi »

Witam!

1.Po zainstalowaniu service packów otrzymanych na kursie, zniknęły mi MENU typu Narzędzia, Zmiana, czy Format, które dołaczyłam sobie na poczatku pracy z Civilem, ponieważ brakowało mi Menu ze zwykłego AutoCada. Pojawiło sie natomiast nowe menu Trimble, ale znikneły tamte i teraz w żaden sposób nie moge ich przywrócic, mimo iż w "dostosuj interfejs uzytkownika" , dostosowuje przestrzeń roboczą, w której te menu występuja, sa zaznaczone znacznikeim zeby byly, ale po kliknieciu "zastosuj" nic to nie daje. Proszę o pomoc w tej sprawie.

2.Drugim problemem, który jest bardzo uciążliwy to to, ze podczas pracy w Civilu bardzo często (kilka razy dziennie) po prostu sam się wyłącza, bez zadnego komunikatu o błedzie i bez mozliwości zapisu.

3.Chcialam otworzyć plik utworzony w Civilu w zwykłym AutoCadzie, ale nie pojawiaja sie elementy typowo civilowe, tylko te narysowane funkcjami AutoCada. Czy jest jakies ustawienie, które umozliwia taka operacje, ponieważ potrzebuje zrobic prezentacje na komputerze , który nie ma zainstalowanego Civila.

Poza tym Civil bardzo mi się podoba, mysle, ze z czasem pewne niedociagnięcia zostana wyeliminowane.

Pozdrawiam
BarteK
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:27

Re: Dostosowanie menu

Post autor: BarteK »

Gałi pisze:Witam!

1.Po zainstalowaniu service packów otrzymanych na kursie, zniknęły mi MENU typu Narzędzia, Zmiana, czy Format, które dołaczyłam sobie na poczatku pracy z Civilem, ponieważ brakowało mi Menu ze zwykłego AutoCada. Pojawiło sie natomiast nowe menu Trimble, ale znikneły tamte i teraz w żaden sposób nie moge ich przywrócic, mimo iż w "dostosuj interfejs uzytkownika" , dostosowuje przestrzeń roboczą, w której te menu występuja, sa zaznaczone znacznikeim zeby byly, ale po kliknieciu "zastosuj" nic to nie daje. Proszę o pomoc w tej sprawie.

2.Drugim problemem, który jest bardzo uciążliwy to to, ze podczas pracy w Civilu bardzo często (kilka razy dziennie) po prostu sam się wyłącza, bez zadnego komunikatu o błedzie i bez mozliwości zapisu.

3.Chcialam otworzyć plik utworzony w Civilu w zwykłym AutoCadzie, ale nie pojawiaja sie elementy typowo civilowe, tylko te narysowane funkcjami AutoCada. Czy jest jakies ustawienie, które umozliwia taka operacje, ponieważ potrzebuje zrobic prezentacje na komputerze , który nie ma zainstalowanego Civila.

Poza tym Civil bardzo mi się podoba, mysle, ze z czasem pewne niedociagnięcia zostana wyeliminowane.

Pozdrawiam
1. Wlasnie zainstalowalem SP2 i faktycznie menu sie "skurczyło" :) Rozwiązałem to tak: W Dostosuj interfejs... wybrałem aktualną przestrzeń roboczą, a w oknie po prawej stroni wcinąłem Dostosuj przestrzeń roboczą. Teraz wystarczy w drzewku Menu przesunąć któreś z menu i wcisnąć Zastosuj.
2. U mnie tez czasami po długich przemysleniach Civil pada ale zawsze proponuje wykonanie zapisu, co niekiedy ratuje mi zycie :)
3. Jest cos takiego jak Object Enabler. Plytka Nr 1 Z:\BIN\INSTALLER\SUPPORT\OBJECTENABLER
Niestety nie mialem jeszcze przyjemnosci sprawdzenia tego w praniu.

Pozdrawiam
barteK
Radosław Wiśniewski
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Dostosowanie menu

Post autor: Radosław Wiśniewski »

Gałi pisze:
2.Drugim problemem, który jest bardzo uciążliwy to to, ze podczas pracy w Civilu bardzo często (kilka razy dziennie) po prostu sam się wyłącza, bez zadnego komunikatu o błedzie i bez mozliwości zapisu.

3.Chcialam otworzyć plik utworzony w Civilu w zwykłym AutoCadzie, ale nie pojawiaja sie elementy typowo civilowe, tylko te narysowane funkcjami AutoCada. Czy jest jakies ustawienie, które umozliwia taka operacje, ponieważ potrzebuje zrobic prezentacje na komputerze , który nie ma zainstalowanego Civila.

Poza tym Civil bardzo mi się podoba, mysle, ze z czasem pewne niedociagnięcia zostana wyeliminowane.

Pozdrawiam
pyt 2. Ja zawsze wysylam raport do Autodesku. Czasami winny jest tez sterownik karty graficznej, warto zmienic akceleracje grafiki na sprzetowa w opcjach Autocada.

pyt 3. otwieralem pliki Civila w czystym Autocadzie, Autocad Map, Landzie i nie bylo problemow. Moze w opisanym przypadku funkcja 'Plik' -> 'Eksportuj do Autocada' bedzie pomocna - zamienia wtedy wszystkie elementy Civila na obiekty prymitywne - kreski, teksty, punkty.
Gość

Post autor: Gość »

Panie Radku dziekuje bardzo za pomoc. Faktycznie nie mialam ustawionej akceleracji sprzetowej, wiec moze to pomoże. Co do "eksportu AutoCada" to chyba musiało paść mi na oczy, ze tego nie zauwazyłam :).

Ps. Bartkowi tez dziekuje - dobrze, ze istnieje cos takiego jak zapisywanie automatyczne :D
ODPOWIEDZ