warstwice

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
marian

warstwice

Post autor: marian »

Jak ustawic teren aby civil wykonal nam warstwicowke np skrzyzowania z warstwicami o skoku np 2 cm ?
caly korytarz zamienilem na teren ale nie wiem co dalej z tym zrobic a potrzebuje zrobic warstwicowke
daro111

mam ten sam problem

Post autor: daro111 »

Witajcie

Mam ten sam problem, ale i jeszcze jeden na dodatek - jak do istniejącego korytarza (powierzchni korytarza) dorobić skrzyżowanie. Czy istnieje tylko jedna metoda ręcznego rysowania łuków, krzywych na dawaniu im konkretnych rzędnych itd, czy może4 jest gdzieś ukryta funkcja "twórz skrzyżowanie", twórz rondo" itd. - czy nie było by to o wiele bardziej proste i jednocześnie wielkim ułatwieniem.

Pozdrawiam

P.S. A jak Wy tworzycie skrzyżowania??
Radosław Wiśniewski
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: warstwice

Post autor: Radosław Wiśniewski »

marian pisze:Jak ustawic teren aby civil wykonal nam warstwicowke np skrzyzowania z warstwicami o skoku np 2 cm ?
caly korytarz zamienilem na teren ale nie wiem co dalej z tym zrobic a potrzebuje zrobic warstwicowke
W stylu powierzchni nalezy okreslic skok dla warstwic - edycja stylu powierzchni i zakladka 'Warstwice' -> sekcja 'Odstepy konturow' - tam sie wpisuje interesujacy skok dla warstwic.
Krzych

Post autor: Krzych »

A jak zmusić go żeby wyinterpolował warstwice po wczytaniu punktów..?
Gość

Post autor: Gość »

Krzych pisze:A jak zmusić go żeby wyinterpolował warstwice po wczytaniu punktów..?
Po samym wczytaniu punktow nie wyswietlisz warstwic. Musisz najpierw zbudowac teren w oparciu o te punkty zeby wyswietlac warstwice.
Krzych

Post autor: Krzych »

A jakim poleceniem w oparciu o punkty zbuduje na ich podstawie teren?
Gość

Post autor: Gość »

Krzych pisze:A jakim poleceniem w oparciu o punkty zbuduje na ich podstawie teren?
Dajesz nowa definicje powierzchni (Powierzchnie - Utworz powierzchnie) i nastepnie rozwijasz definicje tej powierzchni w panelu nawigatora, szukasz wiersza 'Grupy punktow' i klikasz na nim prawym klawiszem myszy i wybierasz 'Dodaj'. Wskazujesz odpowiednia grupe punktow, ktora dodajesz do definicji powierzchni. Tak zbudowana powierzchnie mozesz przedstawiac np za pomoca wartwic (zmieniasz styl prezentowania powierzchni we wlasciowosciach powierzchni).
Krzych

Post autor: Krzych »

Dzięki za pomoc!!
fioree
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2006, 04:28

Post autor: fioree »

mam pytanka:
1.jak zdefiniować wysokości warstwic może mi ktoś pomuc
2.Mam obszar w którym są polilajnem rozrysowane moje warstwice i teraz chcąc je zdefiniowac klikam na powierzchnię definiuje ją póżniej rozwijam w nawigatorzepaski i wybieram warstwice pźniej daję dodaj zaznaczam cały teren z wszystkimi warstwicami i tu mam pytanie żeby zdefiniować wszystkie warstwice czy tą czynnośc którą opisałem wykonuję poprawnie??Bo niby mam zdefiniowane warstwice ale niewiem czy wszystkie są tam ujęte proszeo pomoc już walczę z tym problemem i walczę czy pomożemi ktoś !!
ODPOWIEDZ