Problem z korytarzem i dwoma liniami bazowymi

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Problem z korytarzem i dwoma liniami bazowymi

Post autor: arkads »

Witam

Mam problem z tworzeniem się niezidentyfikowanych "obszarów" w korytarzu. "Obszar" czyli tak jak w wersji polskiej Civila nazywa się fragment korytarza z przypisanym do niego zespołem. Mam dwie linie bazowe w korytarzu z przypisanymi do nich obszarami. Jedna linia bazowa odnosi sie do niwelety po osiadaniach oraz powierzchni po osiadaniach. Osiadania - szkody górnicze, obniżenie terenu. Druga linia bazowa odnosi się do niwelety projektowanej i powierzchni istniejącej. Wyłączyłem Linię bazową po osiadaniach tak że, powinno wszystko zniknąć. W oknie właściwości korytarza wyglada to tak.

Obrazek

Niestety w pewnych miejscach są rysowane przekroje i linie charakterystyczne. Pochodzą one od linii bazowej po osiadaniach bo są niżej niż teren istniejący. Co z tym zrobić? Wygląda to tak (w górze włączona linia bazowa dla terenu istniejącego, linia bazowa po osiadaniach wyłączana, a na dole widac niezdefiniowane rzeczy których nie powinno być

Obrazek


Widoczne są nawet jesli wyłącze obie linie bazowe.
ODPOWIEDZ