Zespoł - zmiana podzespołu

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Zespoł - zmiana podzespołu

Post autor: arkads »

Witam



Czy jest możliwość edycji kształtu podzespołu włączonego już do zespołu? Ewentualnie czy jest możliwość usunięcia podzespołu z zespołu i wprowadzenia na jego miejsce innego. Korytarz już został stworzony i odpowiednie jego modyfikacje.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

mozna zmieniać parametry podzespołu dołączonego do zespołu - wybierasz podzespół w rysunku, klikasz prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybierasz "właściwości podzespołu". Potem na zakładce "Parametry" zmieniasz właściwości elementu. Albo po zaznaczeniu podzespołu w normalnym oknie Autocada też masz możliwość zmiany parametrów podzespołu.
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Post autor: arkads »

To wiem ale mnie chodzi o zmiane podzespołu utworzonego z polilinii. Zdaje sie że nie jest to możliwe. Ja musiałem zrobić na nowo zepoły i przebudować korytarz.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

a moze skopiować podzespół w nowe miejsce w rysunku (w tym momencie będzie to podzespół odłączony od zespołu) i wtedy go edytować?
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Post autor: arkads »

No niestety nie da się zmienić geometrii. Później można wstawić do zespołu zmienieony albo nowy poprawny podzespół ale struktura zespołu już zostaje zmieniona i może Civil zgłupieć przez to, a wszystkie modyfikacje korytarza są zaburzone. Dlatego najlepiej wczesniej pousuwać wszystkie modyfikacje bo inaczej zostaną zablokowane poprzeczki zmodyfikowane i podmienic w definicji korytarza nowe zespoły oraz na nowo zmodyfikowac korytarz. Inaczej się nie da, a szkoda. Brakuje mi w Civilu narzędzia do globalnej edycji modyfikacji korytarza (i nie tylko) tak żeby nie trzeba było się przełączać między każdą poprzeczką (co trwa długo nie wiadomo czemu). Takie narzędzia są w innym programie do równie złożonych rezczy HEC-RAS, mimo że nie jest to program CAD.
ODPOWIEDZ