Monitor LCD do Revita, CAD'a i grafiki

Na tym forum wymieniamy informacje na temat komputerów i ich zachowania w zetknięciu z Revit. Być może uda się wyłonić optymalną konfigurację.

Moderatorzy: pies, Artur Owczarek, Slavco, slaw, Andrzejj

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Monitor LCD do Revita, CAD'a i grafiki

Post autor: milsen »

Jaki monitor do pracy w Ravicie, CAD'dzie i Photoshopie polecacie? Myślę o panoramie LCD 20-22", ale jaka firma nie mam pojęcia... Oczywiście nie mam na myśli sprzętu za ciężką kasę :lol:
Zizin
Posty: 34
Rejestracja: 10 sie 2006, 08:15
Lokalizacja: gdansk

Post autor: Zizin »

panorama "benq" - mała kasa, dobrze się pracuje
pozdrawiam
bartek
frank_s
Posty: 48
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:13

Post autor: frank_s »

Jeśli cena około 3 tyś. jest odpowiednia to proponuję 24" DELL model 2407 albo 30" HP
Awatar użytkownika
pies
Posty: 1113
Rejestracja: 14 paź 2005, 08:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pies »

Jestem przywiązany do SAMSUNGów i dobrze się na nich pracuje.
Obecnie za niecałe 1500 zł brutto można mieć SAMSUNGa LCD 1680x1050 pixeli, lub 1600x1200.
Planuję nowe zakupy i waham się między jednym a drugim rozmiarem.
Do Revita, z uwagi na rozbudowane menu z lewej strony, monitor powinien być jak najszerszy, żeby mieć jak największe pole robocze.
Z drugiej strony 1600x1200 daje ogólnie większą przestrzeń monitora.

...chyba rzucę monetą :)
Pozdrawiam
Był Kudłaty
slaw
Posty: 427
Rejestracja: 25 mar 2006, 12:06

Post autor: slaw »

to kup 1920 x 1200 :wink: i problem z glowy
pozdro
slaw 8)
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

no monitorki ładny temat.
Ja preferuje EIZO (made in japan) najlepsze monitory do grafiki cena też najlepsza. Sam mam kilka. Podstawowa sprawa to matryca. Do grafiki
PVA lub S-PVA. Eizo jako jedyny na rynku ma paletę kolorów z miliarda. Ma 5 letnia gwarancje na matryce. EIZO produkowane sa na matrycach SAMSUNGA ale specjalnie wyselekcjonowanych dla tej marki. Jakby dawali je do samsunga to były by tez to takie drogie zabaweczki;)Przy kupnie należy zwrócić uwagę na czas reakcji- jest ta ważne przy przejscia tonalnych. Monitory o matrycy TN mają barzdo szybki czas reakcji 2ms ALE kolory ... są jakie są....(mówie oczywiscie o grafice-czyli po dobrej kalibracji to co na monitorze na wydruku;)))itd Chociaż.... Kupiłem dziś monitorek HP 24'' 1920x1200 z marycą S-PVA, zdradziłem firmę ale EIZO o podobnych paramaetrach to zabójstwo finansowe;). Na pewno nie kupować monitorów na matrycy TN, nawet z BrigtView.-dobre do gier, moze i CADA ale nie do GRAFIKI. itd.. Mozna by pisać i pisać ;) Pozdrawiam.
grychu
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2007, 09:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: grychu »

link:
http://www.komputronik.pl/porownanie,k_id,228/
porównania monitorów
Pozdro.
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Porównanie idealne. Tylko na ile podają prawdziwe dane. Każdy lubi nie co przekłamać. Też myślałem nad Samsungiem, do grafiki matryca TN średnio się nadaje. Grychu dzięki za sersze info.
Awatar użytkownika
milsen
Posty: 266
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:28
Lokalizacja: Iława

Post autor: milsen »

Po przegrzebaniu miliardów stron w internecie i obejrzeniu live mnóstwa monitorów oznajmiam co nastepjue:

za ok. 1500 zł można nabyć monitor Belinea 20,1" z matrycą Premium MVA, o rozdzielczości 1680x1050, dużym kątem widzenia, praktycznie niewidocznym smużeniem, złączem DVI i wszystkim co naj.

Monitorek jest max bajer full wypas :wink:

Pozdrawima wszystkich poszukujących :D
Awatar użytkownika
Andrzejj
Posty: 143
Rejestracja: 25 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Andrzejj »

Ja osobiście używam Benq FP222 Wide 22", bardzo przyjemny monitor z 4-ema trybami wyświetlania obrazu. Rozdzielczość 1680x1150, format 16:8, czyli szerszy niż 16:9. Na dzień dzisiejszy kosztuje jedyne 990 pln.
Dla potrzebujących polecam sklepik internetowy: http://www.lcd4you.pl/
Dostarczają bardzo sprawnie i w ciągu 24 godzin, kurierem GLS. Duży wybór i dobre ceny. Dla zwykłych zjadaczy i dla graficznych wymiataczy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wuj.juzef
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wuj.juzef »

Odradzałbym firmę BELINEA, słyszałem ostatnio w SATURNIE, że zawiesili produkcję/splajtowali/ucielki za granicę...
Dzięki temu można było nabyć monitor 26'' z przyzwoitymi parametrami za równiutko 1000,-zł.
Jeśli komuś nie przeszkadzało, że był biały jak śnieg...
Ja osobiście się nie odważyłem.
ODPOWIEDZ