Civil 3D 2007 SP3 - zwisy

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Civil 3D 2007 SP3 - zwisy

Post autor: arkads »

Witam



co zrobić żeby to cholerstwo się tak często nie zawieszało. Mam jakieś kilkadziesiąt zwisów na dzień. Przy pracy z korytażem albo podglądzie 3D i czasem mniej w innych przypadkach. Wystepuje to zarówno teraz (po reinstalacji calego systemu) jak i wcześniej. Może da się coś wyłaczyć w opcjach żeby nie zwisał. Muszę zapisywać po prawie kazdej czynnośći Mam Pentium IV 3 GHz, 2 GB RAM Dual channel. Kiedyś wyłączyłem pamięć wirtualną bo myślałem, że to pomoże ale nic to nie dało.
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

Sprawdź czy nie ma błędów w plikach z którymi pracujesz (Plik -> Testuj/Napraw) - to bardzo często powoduje zawieszanie się programu. Może pracujesz na windows vista? wtedy warto przesiąść się na wersję civil 2008 - o wiele szybsza i stabilniejsza niż niedoróbka 2007 ;-)
omega
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:53

Post autor: omega »

zadzwoń do procad'u - miałem podobne problemy "Błąd Krytyczny" i pomogli musiałem podmienić jakieś pliki i było OK.
Pozdrawiam i powodzenia
daro
arkads
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2007, 08:58

Post autor: arkads »

Wszelkie mozliwe pliki jakie są do podmienienia podmieniłem. A można je ściągnąć ze strony Autodesku dla swojej wersji. Żadna inna firma nie ma czarodziejskich własnych plików. Może po prostu jest to złożony rysunek i Civil ma problemy. Był już naprawiany nie raz. Może jakieś poprawki wyjdą ale wątpie bo pewnie poprawką jest Civil 2008. Zapisuje często i robię kopie ponieważ raz mi się tak zwisł, że uszkodził się cały plik i przy naprawianiu też były zwisy. Na szczęscie miałem kopie i odtworzyłem wszystko szybko.
ODPOWIEDZ