Nieregularne przeszklenia strukturalne

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem AutoCAD Architecture.

Moderatorzy: Artur Owczarek, Slavco

ODPOWIEDZ
Gość

Post autor: Gość »

bardzo dobry kierunek, tylko:
1 po wygenerowaniu płachty należy ją dwukrotnie rozbić, tak żeby powstały powierzchnie (patrz pic001), usunąć niepotrzebne powierzchnie boczne
2 kliknąć prawym przyciskiem myszy na narzędzie Sciana kurtynowa na palecie narzędzi i wybrać zastosuj właściwości narzędzia do powierzchnie wybrać powierzchnie powstałe w wyniku podwójnego rozbicia płachty i zatwierdzić
3 w oknie dialogowym, które siępojawi wybieramy styl ściany kurtynowej do wygenerowania i klikamy OK (patrz pic002)
Załączniki
pic002.jpg
pic001.jpg
Gość

Post autor: Gość »

na Twoim zdjęciu widać przekrycie w galerii Złote Tarasy (tak mi się przynajmniej wydaje), oglądałem je sobie kiedyś i doszedłem do wniosku, że konstrukcja tego przekrycia wynika z połączonych ze sobą wycinków sfer o różnych promieniach. Żeby osiągnąć efekt zbliżony do zdjęcia należałoby na początku wygenerować sfery, rozbić utworzyć między nimi połączenia i dopiero wygenerować ścianękurtynową, trochę zabawy jest ale efekt całkiem niezły
pozdrawiam MJ
mapeciatko13
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: Nieregularne przeszklenia strukturalne

Post autor: mapeciatko13 »

Witam!
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy i ewentualnie w jaki sposób można nałożyć ścianę kurtynową na kopułę??
Z góry dziękuję :)
ODPOWIEDZ