poszerzenie - dołączenie do istniejących rzędnych

Na tym forum dyskusyjnym rozmawiamy o wszystkim co jest związane z programem Autodesk Civil 3D.

Moderator: Radosław Wiśniewski

ODPOWIEDZ
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

poszerzenie - dołączenie do istniejących rzędnych

Post autor: lithion »

witam. mam do pytanie odnośnie projektowania poszerzenia.
sprawa jest z pozoru prosta. mam dany teren, projektuję niweletę, korytarz. jako że po prawej stronie jezdni sa wjazdy do posesji projektuję również dodatkową linię trasowania i dzielę wstępnie na regiony (regiony poza wjazdami to standard pobocze-jezdnia-podobcze).
no i w tym momencie mam problem, gdyż nie ma takiego elementu który byłby jednocześnie jezdnią i dołączał sie automatycznie do terenu. może ma ktoś utworzony taki element?
dla zobrazowania problemu załączam prosty szkic: (element o który pytam w kółku)


mój adres mail: lithion@poczta.onet.pl
Załączniki
pytanie.jpg
lithion
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

Może w ten sposób:
-wygenerować profil przez powierzchnię dla linii prawej
-w obiektach docelowych przyczepić jezdnię do tego wygenerowanego profilu
-rzędne krawędzi jezdni będą pobierane z terenu i tym samym jezdnia będzie dowiązana do wybranej powierzchni
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lithion »

no dobra. brzmi logicznie.
ale teraz tylko trzeba mieć element przekroju który dynamicznie zmieni swoje pochylenie. czy taki istnieje?

zwykła jezdnia zmienia tylko swoją szerokość przy dopasowaniu do linii trasowania a wysokość tej linii wydaje się nie mieć znaczenia.

dzięki za odpowiedź
lithion
gosc
Posty: 122
Rejestracja: 20 wrz 2006, 08:20
Kontaktowanie:

Post autor: gosc »

no tak, zmieniając rzędne zewnętrznej krawędzi jezdni zmieni się także jej nachylenie. Ale uwaga - nie wszystkie elementy działają w taki sposób (na pewno nie uda się to z "Podstawowym pasem ruchu", pozostałe powinny działać.
lithion
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2008, 10:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lithion »

ok już widzę błąd. do tej pory z uporem maniaka próbowałem dołączyć krawędź do linii trasowania. nie zauważyłem tej subtelnej różnicy, że musi to być profil z tego układu (który trzeba stworzyć po istniejącym terenie). dzięki wszystkim za podpowiedzi.
lithion
ODPOWIEDZ